pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Wprowadzenie do źródeł franciszkańskich
Wprowadzenie do źródeł franciszkańskich 43.62 zł pozycja dostępna!
okładka książki - ABC duchowości cz. 1
ABC duchowości cz. 1 17.43 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Źródła. Początki mistyki chrześcijańskiej. Tom 1. Mistyka chrześcijańska...
książka:

Źródła. Początki mistyki chrześcijańskiej. Tom 1. Mistyka chrześcijańska od swych początków. Teksty i komentarze

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Księży Marianów
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 240 s.
Wymiar: 136x208 mm
EAN: 9788375024104
ISBN: 978-83-7502-410-4
Data: 2014-06-11
Cena wydawcy: 32.90 złpozycja niedostępna

Źródła. Początki mistyki chrześcijańskiej. Tom 1. Mistyka chrześcijańska od swych początków. Teksty i komentarze - Oliver Clement - opis książki:

Chrześcijaństwo jest religią mistyczną, choć takie stwierdzenie może dziwić wielu współczesnych. Niniejsza antologia tekstów pierwszych mistyków chrześcijańskich odpowiada na pilną potrzebę: przyczynić się do ponownego odkrycia mistycznych źródeł chrześcijaństwa. Większość z zamieszczonych tu fragmentów od bardzo dawna nie była publikowana. Jedne z nich zadziwiają świeżością, inne mogą wydawać się trudniejsze. Wszystkie są bardzo interesujące, przetłumaczone w sposób najprzystępniejszy dla niespecjalistów, opatrzone komentarzem. Wybrani autorzy nie zostali przedstawieni w porządku chronologicznym czy alfabetycznym. Teksty opracowano w kluczu teologicznym, gdyż chodzi o mistyków chrześcijańskich, których duchowość została głęboko naznaczona objawieniem Bożym.

Olivier Clément (1921-2009), Francuz, jeden z najwybitniejszych współczesnych teologów prawosławnych. Od 1953 roku wykładał w Instytucie Teologii Prawosławnej św. Sergiusza w Paryżu. Autor kilkudziesięciu książek, z których kilka przetłumaczono na język polski.

Książka „Źródła. Początki mistyki chrześcijańskiej. Tom 1. Mistyka chrześcijańska od swych początków. Teksty i komentarze” - oprawa miękka - Wydawnictwo Księży Marianów.

Książka posiada 240 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Źródła. Początki mistyki chrześcijańskiej. Tom 1. Mistyka chrześcijańska..."
Oliver Clement - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Hereditas Monasteriorum Vol. 1 - okładka książki
Hereditas Monasteriorum Vol. 1 Marek Derwich (red.)