pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Źródła finansowania NGO / Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. PAKIET 2 KSIĄŻEK

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Prawa Polskiego
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 1 s.
Wymiar: 235x160 mm
EAN: 9788326952364
ISBN: 978-83-2695-236-4
Data: 2016-07-21
Cena wydawcy: 159.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Źródła finansowania NGO
Organizacje pozarządowe, chcąc prowadzić swoją działalność, muszą w pierwszej kolejności zgromadzić odpowiednią ilość środków niezbędnych do realizacji swoich celów statutowych. Przyjmuje się, że sposoby finansowania działalności prowadzonej przez organizacje pozarządowe dzieli się na bezpośrednie i pośrednie. Pierwsze z nich to przede wszystkim środki pieniężne lub inne składniki majątku otrzymane m.in. w drodze darowizny, spadku, wpływów z 1% podatku dochodowego, dotacji, zbiórek publicznych itd. Pośrednie finansowanie będzie natomiast obejmowało np. możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku lub wykorzystywania pracy świadczonej przez wolontariuszy. Aby skorzystać z dostępnych źródeł ich pozyskania, organizacje muszą spełnić wiele warunków, które nałożone zostały przepisami prawa.

Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Po zmianach. Z komentarzem
Ostatnia nowelizacja ustawy o działalności pożytku publicznego wprowadziła istotne zmiany dla organizacji pozarządowych. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć nowe zasady dotyczące odpłatnej działalności pożytku publicznego, 1% PIT, promowania OPP czy regrantingu. Komentarz do znowelizowanych przepisów uwzględnia wszystkie zmiany wprowadzone do ustawy. Pod każdym z artykułów znajduje się wyjaśnienie ekspertów, które z pewnością ułatwi czytelnikom stosowanie zmienionych przepisów w praktyce.

Książka "Źródła finansowania NGO / Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. PAKIET 2 KSIĄŻEK" - Sławomir Liżewski, Katarzyna Trzpioła, Marta Grabowska-Peda, Marek Peda - oprawa miękka - Wydawnictwo Oficyna Prawa Polskiego. Książka posiada 1 stron i została wydana w 2016 r.