pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Marta, która się odnalazła
Marta, która się odnalazła 27.22 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Daleko od morza
Daleko od morza 20.55 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Poleciały w kosmos
Poleciały w kosmos 22.90 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Śniadanie u Tiffany ego
Śniadanie u Tiffany ego 28.46 zł pozycja dostępna!
książka:

Zostaw mnie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 432 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788380970236
ISBN: 978-83-8097-023-6
Data: 2016-11-23
pozycja niedostępna

Zostaw mnie - Gayle Forman - opis książki:

Maribeth Klein to wiecznie zabiegana pracująca matka. Wszystko co wiąże się z domem, z mężem i z dziećmi spoczywa na jej barkach - nawet w czasie rekonwalescencji po zawale zwolniona jest jedynie od obowiązków zawodowych. W Maribeth Klein cząstkę siebie odnajdzie każda kobieta, której zdarzyło się kiedykolwiek pomyśleć, że zamiast wracać do domu i robić obiad, wolałaby uciec na koniec świata. Cząstkę siebie odnajdzie w niej każdy, kto kiedykolwiek zapragnął wsiąść do pociągu i pojechać gdzieś, gdzie nikt nie oczekiwałby od niego nieustannego usługiwania. W okresie rekonwalescencji Maribeth nabiera przekonania, że nie jest w stanie sprostać wymaganiom wszystkich wokół, decyduje się więc na krok zupełnie nie do pomyślenia. Pakuje się i wyjeżdża. Jak to jednak często w takich przypadkach bywa, po przybyciu w nowe miejsce zaczyna patrzeć na swoje życie z innej perspektywy. Z dystansu może inaczej ocenić oczekiwania swoich bliskich, a także swoje życie zawodowe. Dzięki wsparciu nowych przyjaciół udaje jej się odkryć w sobie tajemnice, które dotychczas skrywała nie tylko przed rodziną, ale nawet przed samą sobą. "Zostaw mnie" to intrygująca książka o lękach, przed którymi wszyscy staramy się uciekać. Gayle Forman przedstawia nam fascynujących bohaterów - mężów, żony, przyjaciół i kochanków - którym zdarza się popełnić błąd i się potknąć, ale którzy stają się dzięki temu lepszymi ludźmi i uczą się przebaczać. Tym samym dowodzi, że jest wnikliwą obserwatorką ludzkiej natury. Jej książka to wciągająca analiza współczesnego macierzyństwa wraz ze wszystkimi jego niejednoznacznościami, a także próba odpowiedzi na pytanie: co się dzieje, gdy dojrzała kobieta porzuca dom? Jak stworzyć siebie na nowo, gdy przestajemy rozpoznawać się w lustrze? Czy można wiedzieć, dokąd się zmierza, jeśli się nie wie, skąd się przybyło? Na te pytania próbuje sobie odpowiadać rozemocjonowana Maribeth, złożona i fascynująca główna bohaterka książki "Zostaw mnie". W swojej pierwszej powieści dla dorosłych Forman przypomina czytelnikom, że znalezienie odpowiedzi na te pytania wymaga wnikliwych poszukiwań.

Jodi Picoult, autorka bestsellerowej książki "Już czas", "Zostaw mnie" to pogodna i momentami zabawna opowieść o tym, że czasem trzeba porzucić wszystko, co się kocha najbardziej, żeby na nowo odnaleźć drogę do własnego świata. To poruszające świadectwo potęgi miłości i uzdrowicielskiej mocy przebaczenia".

Tayari Jones, autorka książki "Silver Sparrow". Wznoszę toast za kobiety prowadzące skomplikowane życie oraz pisarki, które o nich opowiadają. Gayle Forman przedstawia bohaterki w różnym wieku, niezmiennie jednak dowodzi niezwykłej wnikliwości w obserwacji niuansów życia kobiety".

Gabrielle Zevin, autorka powieści "Między książkami" Gayle Forman to wielokrotnie nagradzana autorka powieści dla starszej młodzieży. Za powieść "Jeśli zostanę" otrzymała dwie nagrody: 2009 NAIBA Book of the Year Award oraz 2010 Indie Choice Honor Award, a fabuła książki stała się kanwą dla filmu, który trafił na ekrany w 2014 roku. Forman zajmuje się również dziennikarstwem, a jej teksty pojawiają się między innymi w "Seventeen", "Cosmopolitan" oraz "Elle". Autorka odwiedziła już ponad czterdzieści krajów, a swoje podróże opisała w książce podróżniczej "You Can t Get There from Here: A Year on the Fringes of a Shrinking World". "Zostaw mnie" to jej debiut w świecie literatury dla dorosłych. Mieszka w nowojorskim Brooklynie wraz z mężem i dwiema córkami.

Książka „Zostaw mnie” - oprawa miękka - Wydawnictwo Prószyński.

Książka posiada 432 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zostaw mnie"
Gayle Forman - autor m.in.:
Nie wiem, gdzie jestem - okładka książki
Nie wiem, gdzie jestem Gayle Forman;
Byłam tu - okładka książki
Byłam tu Gayle Forman;
Zostań, jeśli kochasz - okładka książki
Zostań, jeśli kochasz Gayle Forman;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Dom czwarty - okładka książki
Dom czwarty Katarzyna Puzyńska
Wyzwolona - okładka książki
Wyzwolona Róża Lewanowicz
Srebrny Chłopiec - okładka książki
Srebrny Chłopiec Kristina Ohlsson
Małe życie - okładka książki
Małe życie Hanya Yanagihara
Niepowszedni 2. W potrzasku - okładka książki
Niepowszedni 2. W potrzasku Justyna Drzewicka
Droga do Misty - okładka książki
Droga do Misty Joss Strirling