pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Żniwiarz

Autor książki:

Gaja Grzegorzewska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 145x207 mm
EAN: 9788308061114
ISBN: 978-83-0806-111-4
Data: 2016-04-28
Cena wydawcy: 34.90 złpozycja niedostępna

Żniwiarz - opis książki:

Małym sielskim miasteczkiem wstrząsa makabryczna zbrodnia. Wśród pól kukurydzy zostaje znalezione ciało dziewczyny. Morderca odciął jej głowę ostrym narzędziem, prawdopodobnie kosą. W śledztwo zostaje zaangażowana początkująca detektywka, Julia Dobrowolska. To najpoważniejsze zlecenie w dotychczasowej karierze kobiety stawiającej pierwsze kroki w tak męskim zawodzie. Pracy nie ułatwiają jej niechętny inspektor policji ani dziennikarz śledczy, na bieżąco relacjonujący widzom postępy w sprawie tak zwanego Żniwiarza.

Julia szybko przekona się, jak wiele sekretów skrywają mieszkańcy miasteczka zdający się wiedzieć wszystko o wszystkich?
Żniwiarz to debiutancka powieść Gai Grzegorzewskiej, laureatki Nagrody Wielkiego Kalibru, jednej z najważniejszych twórczyń polskiego kryminału, śmiało wykraczającej poza ramy tego gatunku; autorki takich powieści jak Noc z czwartku na niedzielę, Topielica, Grób oraz Betonowy pałac i Kamienna noc.

Książka "Żniwiarz" - Gaja Grzegorzewska - oprawa miękka - Wydawnictwo Literackie, WL. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]