pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Złota klatka. Michał Znaniecki w rozmowie z Mateuszem Borkowskim

Dane szczegółowe:
Wydawca: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 454 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788322450185
ISBN: 978-83-2245-018-5
Data: 2017-10-30
34.17 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Ceniony reżyser Michał Znaniecki w szczerej rozmowie z muzykologiem Mateuszem Borkowskim zaprasza do swojego świata, pozwalając nie tylko wniknąć w tajniki warsztatu i rzemiosła, ale także pokazując krok po kroku meandry operowej reżyserii.

Czytelnik ma wyjątkową okazję poznać "od kuchni" złożony proces produkcji opery - od pierwszego otwarcia partytury, aż po premierę, od projektu, aż po jego realizację. Tytułowa "Złota klatka" to próba syntezy twórczej i analiza artystycznych wyborów dokonywanych przez reżysera wychowanego zawodowo w tradycji włoskiego teatru muzycznego. To świadomość artystycznych ograniczeń, jakie nakłada na reżysera libretto, partytura, tradycja i praktyka wykonawcza, ale i odkrycie kryjących się w owej klatce niespożytych możliwości dających poczucie twórczej wolności i zachęcających do dalszych poszukiwań i filozoficzno-estetycznych rozważań.

Paradoks złotej klatki polega na odnalezieniu swobody artystycznej wypowiedzi w granicach wytyczonych przez dzieło muzyczne. Książka jest zarówno autoanalizą twórczości Znanieckiego, jak i pewnego rodzaju podręcznikiem, swoistą "instrukcją obsługi" zarówno dla adeptów reżyserii, widzów, jak i wszystkich zainteresowanych światem opery. Okazuje się, że opowiadanie o operze od podszewki może być fascynujące także dla tych czytelników, którzy nigdy miłośnikami opery nie byli.

Książka "Złota klatka. Michał Znaniecki w rozmowie z Mateuszem Borkowskim" - Mateusz Borkowski, Michał Znaniecki - oprawa twarda - Wydawnictwo Polskie Muzyczne. Książka posiada 454 stron i została wydana w 2017 r. Cena 34.17 zł. Zapraszamy na zakupy!