pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
muzyka:

Złodziej Wrót

Dane szczegółowe:
Wytwórnia: HERACLON
Rok wyd.: 2017
Rodzaj nośnika: CD
EAN: 9788380978584
Data: 2017-05-16
26.95 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis albumu:

"Złodziej Wrót" to druga, po "Zaginionych Wrotach", część nowej serii młodzieżowej autora kultowej "Gry Endera".

Orson Scott Card przedstawia niezwykłą współczesną baśń o klanie magów, przebywających na wygnaniu w naszym świecie, którzy żyją w stanie rozejmu z innymi klanami, do czasu gdy narodziny Danny ego Northa rozniecają na nowo płomień wojny. Danny North jest magiem wrót, pierwszym od tysiąca lat, i może pootwierać zamki, które bronią dostępu do ich wspólnej ojczyzny, świata Westil.

To, że Danny North jest najpotężniejszym magiem na Ziemi i Westilu, wcale nie ułatwia mu życia w szkole średniej. Spontanicznie czynione przez niego cuda tylko utrudniają ukrywanie się przed Rodzinami, które chcą albo nim zawładnąć, albo go zabić. Danny wie, że gotowe są wykorzystać przeciwko niemu jego przyjaciół. I zaczyna podejrzewać, że popełnił wielki błąd, posługując się zniewoloną mocą dawno nieżyjących magów do stworzenia Wielkich Wrót.

Tymczasem na Westilu zwyciężony Złodziej Wrót zachował tylko nieliczne swoje wrota. Obawia się, że brak doświadczenia Danny ego, jego niewiedza o wielkiej wojnie sprzed stuleci, otworzy wielkiemu wrogowi przejście między światami. Nie brak mu też kłopotów w jego własnym świecie - mściwa królowa, walka o sukcesję, odtrącona kochanka króla. Musi pokazać Danny emu, dlaczego zamknął Wielkie Wrota. Musi uzmysłowić mu zagrożenie ze strony magów Bela, zanim będzie za późno?
Card to wybitny prozaik o wielu zaletach, z których główną jest jego dar do kreowania postaci, które czytelnik lubi i z którymi się utożsamia.

"The Miami Herald"
Card przedstawia nam cały wachlarz możliwości, jakie daje fantasy, a przy tym wplata je w swój misternie skonstruowany system magii.

"Wall Street Journal"

Muzyka „Złodziej Wrót” - oprawa CD - Wytwórnia: HERACLON. Cena 26.95 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.