pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Złodziej

Autor książki:

Michał Myśliwiec

Dane szczegółowe:
Wydawca: Warszawska Firma Wydawnicza
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 162 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788380119314
ISBN: 978-83-8011-931-4
Data: 2019-11-08
25.50 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Michał Myśliwiec był postacią głęboko doświadczoną w młodości. Wkraczał w dorosłość z nadzieją na spełnianie swoich marzeń, ufny i przyjazny wobec osób, które spotykał na swojej drodze. Niestety los nie był dla niego łaskawy i brutalnie ujawnił mu, że istnieje również ciemna strona. Trafił do więzienia na osiem lat z powodu dwukrotnej, motywowanej politycznie, próby ucieczki z PRL. Tego jednak "za komuny" nie mógł otwarcie napisać. Odsiadka była dla niego prawdziwą lekcją dojrzałości. Musiał walczyć nie tylko o swoją godność, lecz także o życie. Spotkał tam ludzi, którzy pod fasadą macho ukrywali prawdziwą twarz wrażliwego człowieka. Byli też tacy, którzy za papierosa mogli bez skrupułów pozbawić życia towarzysza z celi.

W więzieniu poznał piękną pielęgniarkę, którą pokochał od pierwszego wejrzenia. Śnił o niej, marzył, że zostanie jego żoną i będą żyli długo i szczęśliwie. Postanowił uciec z więzienia?
Po latach Michał Myśliwiec założył wędrowny teatr rodzinny, czemu poświęcony jest towarzyszący publikacji film Żywot Michała wyprodukowany w 1993r. przez TVP. "Familia" - bo taką nazwę nosił - wędrowała po kraju niczym XIX-wieczne zespoły teatralne, wystawiając sztuki, które wyszły spod pióra Michała; sięgając po biblijne przypowieści trupa niosła pociechę mieszkańcom lubuskich wiosek w ponurych czasach stanu wojennego. Z czasem teatr odwiedził Paryż, Lwów.

Niniejsza publikacja służyć ma zachowaniu pamięci o tej wyjątkowej postaci.

Patroni: Sztukater.pl, Nova Edita

Książka "Złodziej" - Michał Myśliwiec - oprawa miękka - Wydawnictwo Warszawska Firma Wydawnicza. Książka posiada 162 stron i została wydana w 2019 r. Cena 25.50 zł. Zapraszamy na zakupy!