pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Złe miasto

Autor książki:

Wiesław Wernic

Dane szczegółowe:
Wydawca: Siedmioróg
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 312 s.
Wymiar: 143x205 mm
EAN: 9788366576995
ISBN: 978-83-6657-699-5
Data: 2021-01-25
18.96  29.99  11.03 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

"Złe miasto" - dwudziesta, ostatnia powieść westernowego cyklu Wiesława Wernica, której pisanie autor zdążył ukończyć przed śmiercią. Ze Wstępem syna pisarza - Dominika Wernica, wyjaśniającym genezę tej powieści oraz z obszernym Posłowiem opisującym życie i twórczość Ojca.

Powieść przygodowa Wiesława Wernica Złe miasto należy do kanonu polskiej literatury młodzieżowej. W ostatniej powieści z cyklu Karol Gordon i doktor Jan wyruszają na spotkanie ze znajomym Jonasem Nevilem do miasteczka Colding, z którym dalej zamierzają odbyć podróż nad rzekę Humboldta. Już w czasie postoju w Center Point otrzymują zdawkowe i intrygujące informacje na temat szeryfa Waltera Creniana z Colding, a jeszcze bardziej zaciekawia ich historia Sebastiana Batesa, u którego zatrzymują się po drodze. Gdy podróżnicy docierają do Colding, wita ich szlaban na drodze, co jest zupełnie niespotykane na Dzikim Zachodzie. Po wjeździe do miasteczka czekają ich kolejne niespodzianki i napad, którego zagadkę postarają się rozwiązać. Złe miasto należy do cyklu powieści o Dzikim Zachodzie, obfitujących w pełne niebezpieczeństw przygody, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące odkrycia. Autor cyklu Wiesław Wernic jest cenionym mistrzem gatunku. Świat przygody łączy się zawsze w jego książkach z piękną narracją, charakterystycznym dla westernu przesłaniem moralnym, fascynującymi postaciami i wartościowym odzwierciedleniem realiów Ameryki w czasach westmanów i groźnych rewolwerowców.

Książka "Złe miasto" - Wiesław Wernic - oprawa miękka - Wydawnictwo Siedmioróg. Książka posiada 312 stron i została wydana w 2021 r. Cena 18.96 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Wiesław Wernic - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Młodzik - okładka książki

Młodzik

Fiodor Dostojewski
Plan wilka - okładka książki

Plan wilka

Tadeusz Starostecki
Eleutheria - okładka książki

Eleutheria

Samuel Beckett
Produkty podobne:
Przez Góry Montany - okładka książki

Przez Góry Montany

Wiesław Wernic
Wołanie dalekich wzgórz - okładka książki

Wołanie dalekich wzgórz

Wiesław Wernic
Skarby Mackenzie - okładka książki

Skarby Mackenzie

Wiesław Wernic
Old Gray - okładka książki

Old Gray

Wiesław Wernic
Człowiek z Montany - okładka książki

Człowiek z Montany

Wiesław Wernic
Ucieczka z Wichita Falls - okładka książki

Ucieczka z Wichita Falls

Wiesław Wernic