pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Złe duchy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Liberum Verbum
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 298 s.
Wymiar: 135x200 mm
EAN: 9788366358478
ISBN: 978-83-6635-847-8
Data: 2020-05-22
Cena wydawcy: 29.00 złpozycja niedostępna

Złe duchy - Kacper Łukowicz - opis książki:

Na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii dochodzi do serii morderstw. Ich wyjaśnieniem zajmuje się komisarz Geryński. Tajemnicę jednego z nich próbuje również rozwikłać grupa nastolatków z chorzowskiego liceum, wplątując się w niejasne i niebezpieczne relacje świata miejscowej szajki kibiców. Jedna z ofiar nie ma głowy, a w jej identyfikacji pomógł charakterystyczny tatuaż. Czy jednak to wystarczający dowód w sprawie W oficjalnym śledztwie nie wyklucza się wersji z seryjnym zabójcą.

"Złe duchy" to historia z pogranicza realizmu i fantazji, świata ludzi żywych i duchów, które wpływają na los niejednego z bohaterów, napisana potoczystym i barwnym językiem, wiernie, jak się zdaje, oddającym to, co charakterystyczne dla subkultury młodzieżowej czy tzw. kiboli; to wciągająca fabuła utrzymana wręcz w konwencji thrillera, która oddziałuje na wyobraźnię, prowadząc zarówno bohaterów, jak i Czytelnika ku niejasnemu, niejednoznacznemu zakończeniu, utrzymując go nadal w atmosferze tajemniczości; to wreszcie interesująca historia o ludziach uwikłanych przypadkiem w sprawy, o których nawet im się nie śniło, chociaż...

Kacper Łukowicz (2001 r.) - urodzony i mieszkający w Katowicach uczeń klasy maturalnej chorzowskiego "Słowaka". Pasjonat literatury i kinematografii, mający na swoim koncie nagrodzone recenzje (wyróżnienie w konkursie Punkt Krytyczny organizowanym przez Uniwersytet Śląski w 2019 r.) oraz opowiadania (I miejsce w konkursie "(Pod)różne historie" organizowanym przez Dom Kultury w Białymstoku w 2019 r.). Złe duchy to jego literacki debiut napisany w drugiej klasie liceum.

Książka „Złe duchy” - oprawa miękka - Wydawnictwo Liberum Verbum.

Książka posiada 298 stron i została wydana w 2020 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Złe duchy"