pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Ziemia, żywa planeta w.2

Autor książki:

Aina Bestard

Dane szczegółowe:
Wydawca: Tatarak
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 96 s.
Wymiar: 340x250 mm
EAN: 9788366749078
ISBN: 978-83-6674-907-8
Data: 2021-06-09
46.10 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Żadna ze znanych nam historii nie jest tak długa jak historia Ziemi. Czy wiecie, że od powstania naszej planety do pojawienia się dinozaurów minęło więcej czasu niż od śmierci ostatniego z tych ogromnych gadów do współczesności? Trudno ogarnąć umysłem ten bezmiar lat! A czy wyobrażacie sobie, że w pewnych okresach Ziemia przypominała gigantyczną śnieżkę, ponieważ była skuta lodem? Albo że płynęły po niej potoki rozżarzonej lawy? Lub, że porastały ją lasy olbrzymich paproci?To wszystko działo się miliony lat temu, zanim na Ziemi pojawiły się znane nam gatunki roślin i zwierząt. Muzeum Nauk Przyrodniczych w Barcelonie (Museo de Ciencias Naturales de Barcelona)od ponad 140 lat prowadzi różnego rodzaju badania, gromadzi i chroni zbiory oraz popularyzuje wiedzę z dziedziny nauk przyrodniczych. Podejmuje również działania zwiększające świadomość społeczną dotyczącą problemów środowiskowych. W siedzibie Muzeum w parku Frum można obejrzeć przede wszystkim stałą ekspozycję Planeta Życie. Przedstawia ona złożony
proces ewolucji Ziemi i zamieszkujących ją istot żywych oraz interpretuje związki między nimi. Dzięki tej wystawie zwiedzający mogą poznać Ziemię jako układ, w którym panuje równowaga doskonała, choć dynamiczna. Ekspozycja Planeta Życie stała się podstawą do przygotowania tej książki.

Książka "Ziemia, żywa planeta w.2" - Aina Bestard - oprawa twarda - Wydawnictwo Tatarak. Książka posiada 96 stron i została wydana w 2021 r. Cena 46.10 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]