pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Ziemia! Ziemia!
Tytuł książki:

Ziemia! Ziemia!

Autor książki:

Sandor Marai

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czytelnik
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 404 s.
Wymiar: 130x205 mm
EAN: 9788307033266
ISBN: 978-83-0703-326-6
Data: 2014-05-07
22.80  44.10  21.3 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h
Eseistyczna powieść Ziemia! Ziemia!..., którą Márai napisał na emigracji w Salerno, pomyślana została jako trzecia część opublikowanych w 1934 roku Wyznań patrycjusza". Materiał faktograficzny i refleksyjny książki obejmuje czas od grudnia 1944 r. do momentu ostatecznego opuszczenia Węgier (w 1948 r.) przez pisarza i jego rodzinę. Podobnie jak w Wyznaniach patrycjusza, i tutaj Márai podejmuje przede wszystkim próbę intelektualnego podsumowania zdarzeń. Od początku wojny przekonany o ogromnej wadze przemian, jakie nieuchronnie czekają jego ojczyznę, w pierwszych latach powojennych staje się bacznym tych przemian obserwatorem. I stara się sprostać podstawowemu - w jego mniemaniu - zadaniu intelektualisty: wypracować wiarygodne, niestronnicze sądy o wszystkim, co się wokół dzieje, i sformułować własne odpowiedzi na stawiane przez epokę pytania. Jednym z nich jest dramatyczne - i jakże osobiste w przypadku Máraiego - pytanie o sens emigracji.

Z okazji 70 lat istnienia Czytelnika" ukazuje się kolekcja tytułów wybranych z dorobku wydawnictwa. Edycję wyróżnia jednolita szata graficzna autorstwa Andrzeja Heidricha. Wyznania patrycjusza są kolejną książką w tym cyklu.

Książka "Ziemia! Ziemia!" - Sandor Marai - oprawa twarda - Wydawnictwo Czytelnik. Książka posiada 404 stron i została wydana w 2014 r. Cena 22.80 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Sandor Marai - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Księga ziół - okładka książki

Księga ziół

Sandor Marai
Germania - okładka książki

Germania

Tacyt
Magiczne światło miasta - okładka książki

Magiczne światło miasta

Wojciech Chmielewski
Produkty podobne:
Niewidzialni - okładka książki

Niewidzialni

Roy Jacobsen
Syn - okładka książki

Syn

Philipp Meyer
Galicyjskość - okładka książki

Galicyjskość

Łukasz Saturczak