pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Nihumim - okładka książki
Nihumim pozycja dostępna
Księgarnia »
Książki »
»
Ziemia dla skowronków
książka:

Ziemia dla skowronków

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2005
Oprawa: twarda
Ilość stron: 80 s.
Wymiar: 123 x 197 mm
EAN: 9788373379510
ISBN: 83-7337-951-7
Data: 2006-05-17
Cena wydawcy: 19.00 złpozycja niedostępna

Ziemia dla skowronków - Jan Kasper - opis książki:

W wierszach Kaspra mądra jest cisza, wewnętrzny spokój, dojrzałość. To jeszcze jeden przykład poezji miejsca, która w latach 90. zdobyła sobie uprzywilejowaną pozycję w literaturze.
Julian Kornhauser ("Tygodnik Powszechny")
Jest u Kaspra zarówno wiara, jak i gorzka konstatacja o naszej indywidualnej (nie tylko twórczej) samotności, o pojedynczości każdego przeżycia, nieprzekładalności uczuć i wrażeń. Może zatem poezja jest ową sztuką przekładu "niewyrażalnego" na ciągle niedoskonałe "wyrażalne".
Krzysztof Lisowski ("Nowe Książki”)
Kasper uprawia lirykę odpomnienia, szukania istoty i duchowego sensu rzeczywistości, jest poetą epifanii i pokory. Jego czułe, subtelne wiersze niczego sobie nie roszczą, zna się ich miarę i możność, ich bezradność i granice. Zapisać ulotne żywe piękno chwili, widzieć i czytać znaki, poznawać, pamiętać, rozumieć. Niewiele więcej. Doznawać, dotykać sensu, odczytać przeznaczenie.
Sergiusz Sterna - Wachowiak ("Gazeta Malarzy i Poetów”)
Pamięć i widzenie są w tej poezji sprzęgnięte ze sobą w szczególny sposób; otóż utrata, brak, niedosyt i niebyt wymuszają na walczącym o poczucie mocy istnienia duchu - nieustanne akty porównań i sprawdzeń: "jest” odbija się w "było” i na odwrót.
Tadeusz Żukowski (Posłowie do "Chleba z wiśniowym dżemem”)
JAN KASPER, ur. 1952 roku w Bielejewie, woj. wielkopolskie. Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Mieszka i pracuje w Wągrowcu. Od 1981 roku prowadzi "Teatr Prób”, jeden z ważniejszych dla nurtu alternatywnego. Najgłośniejszym jego osiągnięciem pozostaje multimedialny spektakl "Okna”, prezentowany min. podczas IV Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta `94 w Poznaniu. Jest autorem tomów wierszy: "Noc przed ocaleniem” (1985), "Przejście graniczne” (1985), "Zwierzęta doświadczalne” (1990), "Śmierć wizjonerów” (1993), "Miasto nad wodą” (1999), "Chleb z wiśniowym dżemem” (2000). więcej >>

Książka „Ziemia dla skowronków” - oprawa twarda - Wydawnictwo Prószyński.

Książka posiada 80 stron i została wydana w 2005 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Ziemia dla skowronków"
Jan Kasper - autor m.in.:
Zbieracze jabłek - okładka książki
Zbieracze jabłek Jan Kasper;