pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zielone róże

Autor książki:

Katarzyna Ducros

Dane szczegółowe:
Wydawca: Psychoskok
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 28 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788379007950
ISBN: 978-83-7900-795-0
Data: 2017-06-16
17.40 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka, dzięki której młody czytelnik staje się choreografem i tworzy własne przedstawienie.

Piękna, młoda Anna, nieakceptowana przez rodaków swojego małżonka, pochodzącego z wpływowej rodziny królewskiej, ma okazję zmienić swoją sytuację, dzięki samej królowej. Warunkiem jednak jest poprawna odpowiedź na zagadkę, zadaną przez władczynię. Pierwsza figura, potem druga, następnie "plié", po nim "tendu"... Historia pięknej Anny układa się coraz płynniej. Ukochana córeczka odnajduje swoją mamę w różanym ogrodzie. Oazie spokoju oddalonej od lekceważących spojrzeń rodaków jej męża. Ukłon, oddanie,... kolejne ilustracje, przędą nić zagadki, ale czy zadanie królowej zostanie wykonane?
Książka jest szansą na poznanie tańca baletowego w inny sposób, niż dotychczas proponowano. Nowy podgatunek bajki, baśni tanecznej, daje możliwość stworzenia krótkiego przedstawienia dla i przez jedno, lub kilkoro dzieci. Opowieść plus ilustracje z figurami baletowymi, na poziomie amatorskim i dla początkujących, kolorowe, pastelowe rysunki, jak kostiumy zawodowych tancerzy najsłynniejszych scen świata, to zachęta do zrozumienia języka baletu i spróbowania własnych sił w produkcji takiego przedsięwzięcia.

Książka "Zielone róże" - Katarzyna Ducros - oprawa miękka - Wydawnictwo Psychoskok. Książka posiada 28 stron i została wydana w 2017 r. Cena 17.40 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Ocena: 5 (z 2 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: ksiazki moja odskocznia; Ocena: 5 pkt.; Data: 2017-06-27 ; Zobacz regulamin pkt 2.5
Jest to baśń, którą starsze dziecko może przeczytać samo – książka ma większe litery, niż normalnie spotykamy w książkach – dzięki temu druk jest wyraźniejszy i łatwiejszy do przeczytania dla dziecka samodzielnie czytającego. Młodszym dzieciom książeczkę może przeczytać rodzic i dodatkowo podziwiać z dzieckiem przepiękne ilustracje. Obrazki te są tak śliczne, kolorowe, że przyciągną uwagę dziecka. Kolejnym niewątpliwym atutem książki jest to, że na obrazkach tych przedstawione są figury baletowe, które można powtarzać, tworząc własną choreografię. Opisy pod nimi dodatkowo wyjaśniają jeszcze, jak daną figurę wykonać. Spodoba się to na pewno niejednej małej baletnicy. Na koniec dodam jeszcze, że książeczkę przeczytała też moja dziesięcioletnia córka i była nią zachwycona.

Autor: Ania - Książki Moja Odskocznia; Ocena: 5 pkt.; Data: 2017-06-19 ; Zobacz regulamin pkt 2.5
„Zielone róże” to przepiękna opowieść – baśń dla dzieci. Nie jest długa – liczy 28 stron, ale historia z którą zapoznajemy się na kartach tej książeczki jest interesująca i magiczna.
To opowieść o pięknej kobiecie Annie i jej rodzinie. Anna została żoną Rufiusa i opuściła swoje rodzinne strony, by żyć z mężem w Patronii - krainie, w której nie są akceptowani ludzie „z zewnątrz”.
Anna każdą wolną chwilę spędza w swoim ogrodzie - nie zmieniły tego przyzwyczajenia nawet narodziny jej córeczki Ewy. „Kwiaty, rośliny, piękne stare drzewa porastające park były dla młodej kobiety całym jej światem”.
Pewnego dnia Anna otrzymuje zaproszenie na niedzielną Celebrację w Świątyni z udziałem mieszkańców, dostojników a także Królowej. To było święto, na które wszyscy oczekiwali z utęsknieniem, bo dla większości zwykłych ludzi Królowa była na co dzień niedostępna. To był jedyny dzień, kiedy mogli się do niej zbliżyć i „poprosić o Minutę Szczęścia, czyli wysłuchania Swojej Myśli”.Anna może zabrać do Świątyni swojego męża oraz córeczkę – bardzo się jednak obawia, że zostaną odrzuceni przez Patrycjuszy – rodzimych mieszkańców Patronii, krainy w której mieszka teraz Anna.
Przygotowania do tej uroczystości trwają cały wieczór i następny dzień, bo przecież wszystko musi być idealne – cała trójka musi wyglądać pięknie i dostojnie. Przygotowano również karetę, którą pojadą na ceremonię.
Wreszcie nadchodzi ten dzień i Anna wraz z rodziną udaje się na spotkanie z Królową. Jak zostaną odebrani? Czy mieszkańcy ich zaakceptują? Czy Anna ma się czego obawiać? Po odpowiedzi na te pytania zapraszam do sięgnięcia po książeczkę.
Jest to baśń, którą starsze dziecko może przeczytać samo – książka ma większe litery, niż normalnie spotykamy w książkach – dzięki temu druk jest wyraźniejszy i łatwiejszy do przeczytania dla dziecka samodzielnie czytającego. Młodszym dzieciom książeczkę może przeczytać rodzic i dodatkowo podziwiać z dzieckiem przepiękne ilustracje. Obrazki te są tak śliczne, kolorowe, że przyciągną uwagę dziecka. Kolejnym niewątpliwym atutem książki jest to, że na obrazkach tych przedstawione są figury baletowe, które można powtarzać, tworząc własną choreografię. Opisy pod nimi dodatkowo wyjaśniają jeszcze, jak daną figurę wykonać. Spodoba się to na pewno niejednej małej baletnicy.
Na koniec dodam jeszcze, że książeczkę przeczytała też moja dziesięcioletnia córka i była nią zachwycona.