pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zgiń kochanie

Autor książki:

Harwicz Ariana

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pauza
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 144 s.
EAN: 9788395550805
ISBN: 978-83-9555-080-5
Data: 2020-01-22
23.25 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Po urodzeniu dziecka młoda kobieta mieszkająca z mężem na odludziu walczy z demonami: samotnością, depresją poporodową, niepokojem o noworodka, nieokiełznaną kobiecością i wymykającym się spod kontroli popędem seksualnym. Podczas bezsennych nocy zastanawia się, czy rodząc dziecko, utraciła samą siebie? Czy uda jej się kiedykolwiek odzyskać dawną tożsamość i swobodę?

Ta krótka, ale niesłychanie mocna opowieść trafia w sedno trudnego i skomplikowanego doświadczenia, jakim jest początek macierzyństwa, który bywa zupełnie inny od naszych wyobrażeń, zarówno tych kobiecych, jak i męskich.

"Rozerotyzowana, histeryczna opowieść o najprostszym z możliwych żyć. Kiedy kobieta staje między jawą a snem, depresją a walką, pożądaniem a stagnacją, nic nie wydaje się prawdą. To, o czym czytamy, jawi się raz jako sen, raz jako obraz ludzkiego upadku, a potem jak o peregrynacja przez bycie matką, żoną, a przede wszystkim kobietą. To historia duszna, lepka, oniryczna, gdzie lynchowskie mamidła wchodzą w ciągły dialog z teraźniejszością, w której magii doszukać się może tylko dusza naznaczona szaleństwem" - Georgina Gryboś, "Literacka Kavka".

"Bohaterka tej książki tak opowiada siebie, że już na pierwszych kilkunastu stronach robi wszystko, abyśmy nie poczuli do niej sympatii. W zamian za to pojawiają się ciekawość i sporo zaskoczeń. Zgiń, kochanie to proza sensualna, niesamowicie intensywna i wyjątkowo śmiała. Jest w niej wszystko to, co tkwi w kobiecie walczącej z demonami - smutek wraz z dzikością oraz melancholia połączona z drapieżnym rytmem zdań. Bardzo dobra" - Jarosław Czechowicz, "Krytycznym okiem".

"Portret macierzyństwa, namiętności i rozchwiania psychicznego, który przenika aż do szpiku kości". - "Kirkus Reviews".

Książka "Zgiń kochanie" - Harwicz Ariana - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Pauza. Książka posiada 144 stron i została wydana w 2020 r. Cena 23.25 zł. Zapraszamy na zakupy!