pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Zeszyty Formacji Duchowej nr 38/2008. Dojrzewanie i integracja osoby
Księgarnia »
Książki »
książka:

Zeszyty Formacji Duchowej nr 38/2008. Dojrzewanie i integracja osoby

Dane szczegółowe:
Producent: Salwator
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 108 s.
ISSN: 1426-8515
Data: 2008-02-27
10.72  11.00  0.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Zeszyty Formacji Duchowej nr 38/2008. Dojrzewanie i integracja osoby - opis książki:

Kolejny numer Zeszytów Formacji Duchowej poświęcony został problemowi dojrzewania i integracji osoby. Zagadnienie to wydaje się szczególnie palące w dzisiejszym świecie, w którym tak łatwo wejść na niewłaściwą ścieżkę rozwoju.
Autorem rozważań jest znany i ceniony kierownik duchowy i wychowawca ojciec Mieczysław Kożuch.
Mówiąc o dojrzewaniu człowieka, mamy na myśli zarówno jego rozwój duchowy, jak i fizyczny. Proces ten jest trudny i wymaga cierpliwości i dużego wysiłku, a także spełnienia pewnych warunków. Przede wszystkim trzeba poznać siebie i mieć jasną świadomość tego, kim się jest. Poznanie to początek, bez którego nie będzie prawdziwego wzrostu, podobnie jak bez diagnozy nie będzie skutecznego leczenia. Jest on ważny w odkrywaniu tego, co w człowieku głębokie, osobiste, niepowtarzalne, smaku właściwego tylko jemu i charakterystycznej dla niego pasji. Bóg stworzył nas wyjątkowymi, obdarowując typowymi tylko dla nas cechami, zlecając nam życiowe zadania. Człowiek musi odkryć to, co go pociąga, zachwyca, prowadzi stale wyżej, a przez to niejako cementuje jego osobowość. Każdy ma wewnętrzny dynamizm, który prowadzi go do zdobywania coraz to nowych przestrzeni i sprawia, że czuje się włączony w wielkie działo Pana, jakim jest budowanie Jego Królestwa.
Człowiek wzrasta poprzez podejmowane decyzje, a starzejące ciało nie musi oznaczać zahamowania rozwoju osoby! Z biegiem lat, gdy ciało się marszczy, psychika i duch mogą wznosić się na szczyty rozwoju, bowiem wartości naszego człowieczeństwa zmierzają w kierunku pełni.
o autorze:
Mieczysław Kożuch TJ, jezuita, ur. w 1948 roku, święcenia kapłańskie przyjął w roku 1976. W latach 1984–1990 rektor Kolegium Jezuitów w Krakowie, Prowincjał Prowincji Polski Południowej TJ (1990–1996). Obecnie Rektor Kolegium Jezuitów w Starej Wsi i magister nowicjatu. Autor książek: Chrześcijańska formacja indywidualna (Kraków 2001) oraz Antropologiczne podstawy i przebieg kolokwiów wzrostu (Kraków 2004).
Kierownik duchowy i wychowawca.

Książka „Zeszyty Formacji Duchowej nr 38/2008. Dojrzewanie i integracja osoby” - oprawa miękka - Wydawnictwo Salwator.

Książka posiada 108 stron i została wydana w 2008 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zeszyty Formacji Duchowej nr 38/2008. Dojrzewanie i integracja osoby"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Od wychowania do formacji - okładka książki
Od wychowania do formacji o. Amedeo Cencini FdCC
Król Dawid - okładka książki
Król Dawid Bruna Costacurta
Produkty podobne: