pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne archiwum X

Autor książki:

Iza Michalewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 384 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788324065400
ISBN: 978-83-2406-540-0
Data: 2022-05-27
35.79 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Najmroczniejsze scenariusze pisze życie
Lubisz czytać kryminały
To tak jak jeden z policjantów z Archiwum X. W nich prawda zawsze wychodzi na jaw, policjanci wygrywają, a sprawiedliwości staje się zadość. Ale w prawdziwym życiu nie zawsze tak bywa. Krakowska sprawa Skóry, bestialskie morderstwo byłego premiera Jaroszewicza, dziwne samobójstwo młodej dziewczyny w Skierniewicach - te i inne sprawy łączy jedno: ofiarom w brutalny sposób odebrano życie, a sprawcy długo pozostawali lub nadal pozostają nieuchwytni. Gdy działania policji, prokuratury i sądów zawodzą, policjanci z Archiwum X - tajnych zespołów do spraw niewykrytych zabójstw - są dla rodzin ofiar ostatnią nadzieją. Reporterka Iza Michalewicz jako pierwsza dotarła do akt sądowych, zyskała zaufanie policjantów, świadków i rodzin ofiar. W trzymających w napięciu reportażach, z niezwykłą dbałością o szczegóły, opisuje zbrodnie (prawie) doskonałe. Ujawnia motywacje i metody działania morderców, przybliża sylwetki tych, którzy ich ścigają. I uparcie szuka odpowiedzi na dręczące ją pytanie: czy to możliwe, że o naszym życiu i śmierci, zbrodni i karze nieraz decyduje zwykły przypadek
To nie jest książka o herosach walczących ze złem, ich nadludzkich zdolnościach albo demonicznym intelekcie geniuszów zbrodni. To nie horror, który można zakończyć telewizyjnym pilotem. Jest gorzej. Michalewicz zabiera nas w podróż przez codzienność, która karmi się ludzkimi namiętnościami, a nasz los może zależeć od merdnięcia psiego ogona. Kunsztem tych reportaży jest nie tylko warsztat autorki, jej skrupulatność i detektywistyczna dociekliwość, ale i zapis codzienności, w której trudno odróżnić dobrych od złych.

Marcin Kącki IZA MICHALEWICZ - uznana reporterka, laureatka nagrody Grand Press i finalistka Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Autorka zbioru reportaży Życie to za mało. Notatki o stracie i poszukiwaniu nadziei oraz współautorka bestsellerowej biografii Villas. Nic przecież nie mam do ukrycia.

Książka "Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne archiwum X" - Iza Michalewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 384 stron i została wydana w 2022 r. Cena 35.79 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.