pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Zawód: fotografistka
książka:

Zawód: fotografistka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Farbiarnia
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 203 s.
EAN: 9788392942023
ISBN: 978-83-9294-202-3
Data: 2019-11-05
Cena wydawcy: 49.00 złpozycja niedostępna

Zawód: fotografistka - Małgorzata Czyńska, Katarzyna Gębarowska - opis książki:

Fotografistki to emancypantki, kobiety aktywne zawodowo, pasjonatki fotografii i właścicielki własnych interesów. Pochodziły z różnych zakątków Polski, Bydgoszcz obrały za swoją Ziemię Obiecaną.

Sześć kobiet - sześć barwnych opowieści, ukazanych w atelier fotograficznym i w życiu prywatnym. Odważne wybory zawodowe, miłosne historie, radości i tragedie. W tle dwudziestolecie międzywojenne, dynamiczny czas zmian politycznych i społecznych.

,,Książki dzielą się na piękne albo mądre. Fotografistki zrywają z tym stereotypem przedstawiając w bogato ilustrowanym tomie fascynujące historie sześciu niezwykłych kobiet. Pionierki bydgoskiej fotografii zawodowej swoim życiem wciągają czytelnika w wir emocji niosących kobiety walczące o spełnienie swoich marzeń. To książka przewracająca utarte schematy ciążące nie tylko na historii fotografii."
- Adam Mazur
Małgorzata Czyńska - pisarka, historyczka sztuki, kuratorka wystaw. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorka książek: Najpiękniejsze. Kobiety z obrazów, Kobro. Skok w przestrzeń, Harem metafizyczny. Kobiety Witkacego, Dom polski. Meblościanka z pikasami oraz wywiadu rzeki z Edwardem Dwurnikiem Moje Królestwo. Współautorka książki Kobiety Fotonu. Laureatka Nagrody Literackiej Juliusz za książkę Kobro. Skok w przestrzeń.

Katarzyna Gębarowska - miłośniczka starych zdjęć, badaczka historii fotografii, kuratorka wystaw fotograficznych, wydawczyni książek, fotografka. Doktorantka w IS PAN, stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Właścicielka Galerii Farbiarnia w Bydgoszczy. Od 2015 dyrektorka Vintage Photo Festival - Międzynarodowego Festiwalu Miłośników Fotografii Analogowej. Współautorka ksiażki ,,Kobiety Fotonu".

Książka „Zawód: fotografistka” - oprawa twarda - Wydawnictwo Farbiarnia.

Książka posiada 203 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zawód: fotografistka"
Małgorzata Czyńska, Katarzyna Gębarowska - autor m.in.:
Kobiety fotonu - okładka książki
Kobiety fotonu Małgorzata Czyńska, Katarzyna Gębarowska;
Berezowska. Nagość dla wszystkich - okładka książki
Berezowska. Nagość dla wszystkich Małgorzata Czyńska;
Dom polski. Meblościanka z pikasami - okładka książki
Dom polski. Meblościanka z pikasami Małgorzata Czyńska;
Kobro. Skok w przestrzeń - okładka książki
Kobro. Skok w przestrzeń Małgorzata Czyńska;