pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Zatrute pióra. Antologia kryminału
Tytuł książki:

Zatrute pióra. Antologia kryminału

Dane szczegółowe:
Wydawca: Replika
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 3080 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788376741796
ISBN: 978-83-7674-179-6
Data: 2012-06-11
pozycja niedostępna

Zatrute pióra. Antologia kryminału - opis książki:

ZBRODNIA W JEDENASTU ODSŁONACH Grzegorzewska, Jodełka, Klejzerowicz, Koziołek, Krawczyk, Lingas-Łoniewska, Olejniczak, Ostaszewski, Pawlak, Pilis, Skowroński Na początku kryminału było opowiadanie. I każdy szanujący się kryminalista, oprócz powieści, do dzisiaj popełnia także krótkie formy. W tej antologii motywem utworów jest zemsta.

Mści się młode pokolenie za krzywdy przodków, mści się biznes na nierozważnych politykach, dziecko za marność swojej egzystencji, odwet bierze niedoszła ofiara, sprawiedliwie mści się los na zbrodniarzu i - z rozpaczy - człowiek na własnym losie. Zbrodnia pozyskuje nowych adeptów, śmierć zbiera żniwo, a policjanci radzą sobie ze zmiennym szczęściem, uwikłani we własne życiowe problemy.

Spokojnie! To tylko literacka fikcja - skumulowana wyobraźnia kryminalna jedenastu polskich pisarzy prezentujących najróżniejsze podgatunki kryminału: kryminał społeczny, obyczajowy, gangsterski, kryminał z wątkiem historycznym, kryminał z przymrużeniem oka, a nawet dreszczowiec.

Pozwólmy im wciągnąć nas w mrok tajemnic.

Patronaty: Zbrodnia w Bibliotece, zbrodnicze siostrzyczki, Duże Ka, 13th Street Universal

Książka "Zatrute pióra. Antologia kryminału" - Gaja Grzegorzewska, Joanna Jodełka, Anna Klejzerowicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Replika. Książka posiada 3080 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]