pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Zaskocz zabij zniknij. Historia tajnej armii i zabójców z CIA

Autor książki:

Annie Jacobsen

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 616 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788381882866
ISBN: 978-83-8188-286-6
Data: 2021-08-30
34.87  49.90  15.03 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

ZASKOCZ wroga. ZABIJ go. ZNIKNIJ bez śladu.

Gdy dyplomacja zawodzi, a wszczęcie wojny nie wchodzi w grę, prezydent Stanów Zjednoczonych wzywa Wydział Akcji Specjalnych CIA, ściśle tajne ramię tej agencji i najskuteczniejszego wykonawcę operacji specjalnych na świecie. Prawie każdy główny lokator Białego Domu od II wojny światowej prosił CIA, by zajmowała się sabotażem, działalnością wywrotową i zabójstwami.

Dzięki bezprecedensowemu dostępowi do kilkudziesięciu osób, które uczestniczyły w tajnych operacjach CIA od początku zimnej wojny do dziś, i dogłębnemu przestudiowaniu niedawno odtajnionych dokumentów Annie Jacobsen opisała złożony świat zabójców, tajnych współpracowników i sabotażystów.

Autorka dzięki tym badaniom oraz rozmowom z wysokimi urzędnikami CIA, szefami kontrwywiadu i operatorami Wydziału Akcji Specjalnych po raz pierwszy ujawniła skalę tych szokujących i moralnie niejednoznacznych tajnych działań.

Annie Jacobsen zabiera nas w mroczne miejsca, z których nasz rząd wysyła odważnych mężczyzn i kobiety, by własnoręcznie zabijali w imieniu Stanów Zjednoczonych. Opisuje spiski i zabójstwa, których niekiedy od lat wypierali się amerykańscy prezydenci, w tym największe sukcesy CIA i jej największe fiaska. - Garrett M. Graff, autor Raven Rock.

Spojrzenie zza kulis na osnute najgęstszą mgłą operacje amerykańskiego wywiadu? Książka pełna niespodzianek. - Kirkus
Jacobsen zdziera zasłonę z historii tajnych działań wojennych i sankcjonowanych przez państwo zabójstw od drugiej wojny światowej do dziś. - Booklist
Książka dla tych, którzy chcą lepiej poznać amerykańską politykę zagraniczną w działaniu. Gorąco polecam. - Jacob Sherman, Library Journal

Książka "Zaskocz zabij zniknij. Historia tajnej armii i zabójców z CIA" - Annie Jacobsen - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 616 stron i została wydana w 2021 r. Cena 34.87 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]