pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Powszechna historia prawa - okładka książki
Powszechna historia prawa pozycja dostępna
Księgarnia »
Książki »
»
Zasada proporcjonalności w europejskiej kulturze prawnej. Sądowa kontrola...
Księgarnia »
Książki »
książka:

Zasada proporcjonalności w europejskiej kulturze prawnej. Sądowa kontrola władzy dyskrecjonalnej w nowoczesnej Europie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Drukarnia LIBER
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 458 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788372061676
ISBN: 978-83-7206-167-6
Data: 2014-01-15
pozycja niedostępna

Zasada proporcjonalności w europejskiej kulturze prawnej. Sądowa kontrola władzy dyskrecjonalnej w nowoczesnej Europie - Aleksander Stępkowski - opis książki:

Zasada proporcjonalności we współczesnej europejskiej kulturze prawnej będzie prezentowana nie tyle jako mechanizm ochrony praw podmiotowych, co jako instrument kontroli działań państwa, a konkretnie tych działań, które można traktować w kategoriach swobodnego uznania lub władzy dyskrecjonalnej. Chodzi o przyjęcie nieco odmiennej perspektywy, która powinna pozwolić na lepsze przyjrzenie się rozwojowi nowoczesnej teorii politycznej. Z tego też powodu pominięte zostanie tu zagadnienie tzw. :istoty prawa podmiotowego". Dokonany w ten sposób wybór co do zakresu przedmiotowego pracy nie był jednak podyktowany niechęcią przed podjęciem trudnego tematu. Dokonany on został już po wstępnym opracowaniu tego zagadnienia, gdy okazało się, że próba umieszczenia w niniejszej pracy również problemuistoty prawa" zagrozi spójności przedkładanej rozprawy z tego też powodu musi stać się przedmiotem odrębnej monografii.

Książka „Zasada proporcjonalności w europejskiej kulturze prawnej. Sądowa kontrola władzy dyskrecjonalnej w nowoczesnej Europie” - oprawa miękka - Wydawnictwo Drukarnia LIBER.

Książka posiada 458 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zasada proporcjonalności w europejskiej kulturze prawnej. Sądowa kontrola..."