pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
Po prostu Boy - okładka książki
Po prostu Boy pozycja dostępna
»
»
»
Zarys literatury ukraińskiej. Podręcznik informacyjny Bohdana Łepkiego
książka:

Zarys literatury ukraińskiej. Podręcznik informacyjny Bohdana Łepkiego

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pracownia Wydawnicza Zalesie Górne
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 155x230 mm
EAN: 9788390853871
ISBN: 978-83-908538-7-1
Data: 2014-05-20
Cena wydawcy: 34.90 złpozycja niedostępna

Zarys literatury ukraińskiej. Podręcznik informacyjny Bohdana Łepkiego - Bohdan Łepki - opis książki:

Zarys literatury ukraińskiej Bohdana Łepkiego 1872-1941 to znacznie więcej niż zasygnalizowany w tytule przegląd piśmiennictwa ukraińskiego. Książka autorstwa znanego pisarza tłumacza literaturoznawcy i malarza stanowi kompendium wiedzy z zakresu historii kultury Ukrainy od zarania jej dziejów do lat dwudziestych XX wieku. Zawiera także wiele interesujących informacji o etnogenezie ukraińskiego narodu jego języka i religijności. Wydany w roku 1930 Zarys był pierwszą polskojęzyczną próbą kompleksowego opisania historii literatury ukraińskiej na przestrzeni jej tysiącletnich dziejów. Mimo upływu wielu lat od czasu pierwszego wydania książka Bohdana Łepkiego wciąż pozostaje aktualna. Jest nie tylko cennym śladem ukrainistycznych badań w Polsce lecz także uniwersalnym przewodnikiem dla wszystkich zainteresowanych Ukrainą a zwłaszcza dziejami jej literatury w okresie średniowiecza i baroku. Autor znawca literatury staroukraińskiej opierała się na bogatym materiale źródłowym a jako utalentowany powieściopisarz uległ pokusie wykorzystania w swojej opowieści o niej elementów stylu beletrystycznego. Jego opisy Ukrainy przepełnione są lirycznym klimatem a charakterystyka ważnych dla zrozumienia historii piśmiennictwa postaci jest zwięzła trafna a czasami dosadna. Mimo iż polszczyzna Zarysu może dziś brzmieć nieco archaicznie jest na tyle barwna i żywa że książkę czyta się z prawdziwą przyjemnością.

Książka „Zarys literatury ukraińskiej. Podręcznik informacyjny Bohdana Łepkiego” - oprawa miękka - Wydawnictwo Pracownia Wydawnicza Zalesie Górne.

Książka posiada 272 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zarys literatury ukraińskiej. Podręcznik informacyjny Bohdana Łepkiego"
Kupujący tę pozycję zamówili również: