pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zapiski oficera Armii Czerwonej

Autor książki:

Sergiusz Piasecki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo LTW
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 208 s.
EAN: 9788375657128
ISBN: 978-83-7565-712-8
Data: 2021-05-17
17.09 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Najczęściej publikowaną przez wydawnictwa niezależne pracą (a więc najpopularniejszą) były Zapiski oficera Armii Czerwonej. Prezentowana satyra jest opisem polskiej rzeczywistości na Kresach widzianej oczami "wyzwolicieli". Sergiusz Piasecki w humorystycznej formie pokazał zderzenie się dwóch różnych światopoglądów. Przedstawiony przez Piaseckiego sposób myślenia i zachowania krasnoarmiejców - według opinii czytelników - ściśle odpowiadał "wzorom" zapamiętanym przez mieszkańców Kresów wschodnich RP z ich spotkań z nimi w okresie wojny.

Michaił Zubow, dzielny krasnoarmiejec, wkracza na czele niezwyciężonej Armii Czerwonej na teren Polski, by dumnie i radośnie wyzwalać z burżuazyjnego jarzma swych braci. Zostaje skierowany do Vilniusa (dawniej Wilna), które okazuje się prawdziwą kapitalistyczną jaskinią! Ludzie chodzą w butach, mężczyźni w kapeluszach, kobiety w pończochach i kolorowych sukienkach. Do tego chleba, kiełbasy, słoniny każdy może kupić, ile tylko zechce. Na szczęście uczciwy sowiecki żołnierz doskonale poradzi sobie z polskimi krwiopijcami. A wszystko na chwałę WIELKIEGO towarzysza Stalina!

Książka "Zapiski oficera Armii Czerwonej" - Sergiusz Piasecki - oprawa miękka - Wydawnictwo LTW. Książka posiada 208 stron i została wydana w 2021 r. Cena 17.09 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.