pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Ten kraj - okładka książki
Ten kraj pozycja dostępna
Zachcianek - okładka książki
Zachcianek pozycja dostępna
Księgarnia »
Książki »
»
Zapiski Nosorożca. Moja podróż po drogach, bezdrożach i legendach...
książka:

Zapiski Nosorożca. Moja podróż po drogach, bezdrożach i legendach Afryki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sine Qua Non
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 280 s.
EAN: 9788379242726
ISBN: 978-83-7924-272-6
Data: 2014-11-04
pozycja niedostępna

Zapiski Nosorożca. Moja podróż po drogach, bezdrożach i legendach Afryki - Łukasz Orbitowski - opis książki:

Nowy, zaskakujący Orbitowski! Republika Południowej Afryki. Dzikość przyrody, ruchliwe ulice wielkich miast i bezdroża w głębi kraju. Turystyczna rzeczywistość zderzona z brawurowo zreinterpretowanym światem afrykańskich mitów.

Nigdy nie dowiem się, co ludzie, tak serdeczni w pierwszym kontakcie, naprawdę o nas myśleli. Przeczuwam, że wioska w Zululandzie, gdzie zgubiliśmy się w nocy, była najbliżej prawdy, tej prawdziwej Afryki, jaką dane było zobaczyć nam, bogatym turystom, oglądającym świat przez szyby samochodu. Przeczuwam, ale nie wiem. Nie wiem nic. Poza jednym. Coś tam się zdarzyło.

Każda podróż jest darem. A podróż w mentalność tak odległą jest darem szczególnym. Co otrzymaliśmy Opowieść o jednym z najbardziej fascynujących krajów świata czy szczere wyznanie pisarza, że nie wyjaśni nam Afryki Ascetyczny dziennik podróży A może zmysłową, na wpół baśniową włóczęgę przez świat magii i archetypów Czarnego Lądu Jedno jest pewne: Orbitowski w Zapiskach Nosorożca mówi o Afryce w sposób, w jaki nie zrobił tego nikt do tej pory.

*** Łukasz Orbitowski opisuje swoją wyprawę do RPA bez napuszenia i egzaltacji reporterskiej. Jest podróżnikiem ciekawym świata i jego tajemnic, chłonie egzotyczną rzeczywistość i barwnie o niej opowiada. W swoje zapiski wplata legendy afrykańskie. Są jak opowieści szeptane przed zaśnięciem, które wprowadzają nas w ten dziwny, niepokojący klimat Nieznanego Lądu.

Sylwia Chutnik Autor horrorów podróżujący w dresie i trampkach przez krainę Lovecrafta. Słabo Jest mocno orbitowsko, a orbitowska Afryka jest inna, niż sobie wyobrażacie.

Ziemowit Szczerek Para dorosłych dzieci na wycieczce po RPA. Łukasz i Agata odwiedzili niezwykłe miejsca i nasłuchali się opowieści, w których popłaca bezwzględność i zdrada. Bez dwóch zdań - jest pomysłowo.

Piotr Tomza, autor Afryki Nowaka Afryka w Zapiskach Nosorożca świeci jak broszka w czarnej wełnie. To osobiste notatki z wyprawy na inną planetę, plecione jak współczesna baśń. Orbitowski jest czujnym i dowcipnym towarzyszem. Lubię z nim podróżować.

Agnieszka Wolny-Hamkało *** Łukasz Orbitowski - debiutował na łamach miesięcznika Science Fiction. Poza niezliczonymi opowiadaniami ma na swoim koncie 13 książek. Docenione i pozytywnie przyjęte przez krytykę zostały m.in. Tracę ciepło, Święty Wrocław, zbiór opowiadań Nadchodzi oraz głośne Widma.

Za swoją ostatnią powieść, Szczęśliwą ziemię, był nominowany do prestiżowych nagród - Paszportu Polityki oraz Literackiej Nagrody Nike. Jest laureatem Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska 2012. Od kilku lat jest stałym felietonistą Gazety Wyborczej. Aktualnie mieszka w Warszawie.

Pisarz wielkiej pracowitości i jeszcze większej wyobraźni.

Dariusz Nowacki

Książka „Zapiski Nosorożca. Moja podróż po drogach, bezdrożach i legendach Afryki” - oprawa miękka - Wydawnictwo Sine Qua Non.

Książka posiada 280 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zapiski Nosorożca. Moja podróż po drogach, bezdrożach i legendach..."
Łukasz Orbitowski - autor m.in.:
Balladyna - okładka książki
Balladyna Max Czornyj, Gaja Grzegorzewska, Robert Małecki, Łukasz Orbitowski, Małgorzata Rogala, Al Rogoziński;
Widma II - okładka książki
Widma II Łukasz Orbitowski;
Tracę ciepło - okładka książki
Tracę ciepło Łukasz Orbitowski;
Exodus - okładka książki
Exodus Łukasz Orbitowski;
Exodus - okładka książki
Exodus Łukasz Orbitowski;
Wigilijne psy i inne opowieści - okładka książki
Wigilijne psy i inne opowieści Łukasz Orbitowski;
Święty Wrocław - okładka książki
Święty Wrocław Łukasz Orbitowski;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Polska moja miłość - okładka książki
Polska moja miłość Jan Polkowski
Anhusz - okładka książki
Anhusz Martine Madden