pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zapasy na tułów i ramiona

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wojownicy
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 76 s.
EAN: 9788364296857
ISBN: 978-83-6429-685-7
Data: 2021-06-01
25.84 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Publikacja trenerów Rucińskiego i Wyrobka była pierwszym podręcznikiem metodyki zapasów w Polsce. Stanowił on podstawę dla instruktorów w Towarzystwie Gimnastycznym Sokół. Warto przy tym wspomnieć, że Szczęsny Ruciński był w owym czasie naczelnikiem krakowskiego oddziału TG. Sokół i pierwszym trenerem Stanisława Cyganiewicza.

"Zapasy, są to ćwiczenia z grupy walk, w których chodzi o przemożenie żywej siły przeciwnika i powalenie go na ziemię. Śmiało rzec można, że stoją one na najwyższym szczeblu gimnastyki. Nie ma bowiem działu w dziedzinie ćwiczeń fizycznych, w którymby, tak jak w zapasach, pracowało całe ciało, gdzieby tak szybko po sobie następowały zmiany we wprowadzeniu w stan czynny to tej, to owej partii muskułów. Ciągłe zmiany postawy, nieodzowne przy zapasach, używanie błyskawicznych chwytów i odchwytów przy równoczesnym zapotrzebowaniu całej siły walczącego, są powodem, że z ćwiczeń zapasów można odnieść bez porównania większą korzyść, niż z ćwiczeń innego rodzaju.

Książka "Zapasy na tułów i ramiona" - Szczęsny Ruciński, Zygmunt Wyrobek - oprawa miękka - Wydawnictwo Wojownicy. Książka posiada 76 stron i została wydana w 2021 r. Cena 25.84 zł. Zapraszamy na zakupy!