pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Zamki w Polsce
książka:

Zamki w Polsce

Dane szczegółowe:
Wydawca: Carta Blanca
Rok wyd.: 2011
Oprawa: twarda
Ilość stron: 175 s.
Wymiar: 200x294 mm
EAN: 9788377051474
ISBN: 978-83-7705-147-4
Data: 2011-09-07
Cena wydawcy: 44.90 złpozycja niedostępna

Zamki w Polsce - Jerzy Smoczyński - opis książki:

Album, dzięki któremu świat walecznych rycerzy i bezwzględnych władców ożywa w oczach.
Album przedstawia ponad 60 budowli, nie tylko tych doskonale odrestaurowanych, ale także ruin, tylko w zarysach przywołujących lata swej świetności. Barwne i pełne ciekawostek teksty przypominają dramatyczne i ciekawe dzieje zamków i pałaców, na poły legendarne opowieści o ich założycielach, właścicielach czy mieszkańcach. Zawarte są w nich także informacje o cieszących się ogromną popularnością turniejach rycerskich, inscenizacjach bitew i innych imprezach historycznych. Opisy opatrzone są także kalendarium, a piękne ilustracje przybliżają wnętrza, stylizowane stroje historyczne oraz inscenizacje bitew czy pojedynków rycerskich.
Publikacja dla wszystkich, którzy m.in.: - chcą się dowiedzieć, gdzie rok w rok odbywa się zlot czarownic, - poszukać skarbu templariuszy, - spotkać się z duchem Anny Wazówny, - pospacerować ulicami, które przemierzał Mikołaj Kopernik, - zobaczyć perłę polskiego baroku w Rydzynie, - odwiedzić dawne więzienie w Wiśniczu, - sfotografować najczęściej filmowane ruiny w Polsce - zamku na Chęcinach.
Album może być nie tylko źródłem informacji dla miłośników historii, ale przede wszystkim dzięki dołączonym do tekstów mapkom świetnym przewodnikiem turystycznym.

Książka „Zamki w Polsce” - oprawa twarda - Wydawnictwo Carta Blanca.

Książka posiada 175 stron i została wydana w 2011 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zamki w Polsce"