pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Zaklęty krąg
Tytuł książki:

Zaklęty krąg

Autor książki:

Zbigniew Domino

Dane szczegółowe:
Wydawca: Emka
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 452 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788365068910
ISBN: 978-83-6506-891-0
Data: 2017-11-09
25.48  39.90  14.42 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Autobiograficzna powieść "Syberiada polska" (2001) to utwór świetny, dzieło życia Zbigniewa Domino. Wraz z dwoma następnymi książkami pisarza stanowi przejmującą opowieść o losie mieszkańców małej podolskiej wsi przesiedlonych przez sowietów zimą 1940 roku na Syberię. Jest w niej cierpienie, strach, dramaty, ciepłe uczucia, ludzka solidarność. Nie ma zacietrzewienia i nienawiści, które tłumi zrozumienie, że biedni ludzie nie mogą przeciwstawić się sile konfliktu politycznego i militarnego, ale mogą przetrwać, zachować godność i wrócić do ojczyzny.

"Zaklęty krąg", nowa książka Domino, to seria intymnych opowieści o powodach, dla których musiał napisać "Syberiadę", także opis zdumienia tym, jak wielkie poruszenie - zwłaszcza w środowisku Sybiraków i ich potomków - wywołała tamta powieść i jeszcze wzruszające relacje z podróży autora do miejsca zsyłki oraz do utraconej "małej ojczyzny". Układa się to wszystko w opowieść o sile prozy, o jej mocy sprawczej oraz integrującej. Mówiąc krótko: świetny dokument życia literaturą i życia z literaturą.

Leszek Bugajski
"Zaklęty krąg" nie jest powieścią. Nie jest też dziennikiem, ani pamiętnikiem. Jest to prawie dokumentalna opowieść o tym, co się działo naprawdę. Opowieść o realnych, z życia wziętych wydarzeniach, w których Zbigniew Domino uczestniczył i był ich świadkiem.

A że główną osnową tej opowieści jest tematyka syberyjsko-kresowa, świadczy to niezbicie, że mimo upływu tylu dziesiątków lat dla wielu Polek i Polaków było to ich życie, ich los. Dla młodszych z kolei był to los ich rodziców i dziadków. Los i przeżycia najczęściej, niestety, tragiczne, których, jak w owym mitycznym zaklętym kręgu, nie sposób z pamięci wyrzucić.

Książka "Zaklęty krąg" - Zbigniew Domino - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Emka. Książka posiada 452 stron i została wydana w 2017 r. Cena 25.48 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Zbigniew Domino - autor m.in.:
Produkty podobne:
Morze o poranku - okładka książki

Morze o poranku

Margaret Mazzantini
Dopóki starczy mi sił - okładka książki

Dopóki starczy mi sił

Karolina Klimkiewicz
W kręgu miłości - okładka książki

W kręgu miłości

Genowefa Domżalska