pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Zagubione wioski Puszczy Piskiej. Tom 1-2. KOMPLET
Tytuł książki:

Zagubione wioski Puszczy Piskiej. Tom 1-2. KOMPLET

Autor książki:

Krzysztof A. Worobiec

Dane szczegółowe:
Wydawca: Austeria
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 868 s.
Wymiar: 246x175 mm
EAN: 9788378664321
ISBN: 978-83-7866-432-1
Data: 2021-06-07
95.19 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Książkę można czytać jako kompendium wiedzy o Mazurach, jako praktyczny przewodnik po zagubionych, ale nie zapomnianych wioskach i historiach życia mieszkańców Puszczy Piskiej. Chciałbym, żeby przyszli czytelnicy dostrzegli w niej również specyficzne studium historii codzienności. Jego wartość polega na tym, że jakby na marginesie głównej narracji, możemy odnaleźć niezliczoną, rozproszoną w różnych fragmentach, liczbę informacji o zwyczajach życia codziennego, zainteresowaniach mieszkańców, ich postawach.
- z posłowia Roberta Traby, Rzecz o nadawaniu sensu

O Sowirogu nie opowiada jeszcze żadna kronika, Kroniki nie mówią o zagubionych wsiach. Wśród jezior i bagien owej wschodniej krainy położone są te wsie z szarymi dachami i ślepymi oknami, ze studniami z żurawiem i kilkoma dzikimi gruszami na kamienistych miedzach [] Są tak małe, że nazwy ich widnieją tylko na mapach, których używa żołnierz podczas manewrów, a i to nie jest pewne. Nazwy te brzmią obco i smutnie, bywają to nawet dawne nazwy, lecz już poza granicą powiatu nikt ich nie zna. Są niby mogiły z czasów dawno zapomnianych wojen, zapadłe, z zatartymi napisami.
- Ernst Wiechert, Dzieci Jerominów
tłum. Tadeusz Ostojski, Olsztyn: Pojezierze, 1973, t. I

Książka "Zagubione wioski Puszczy Piskiej. Tom 1-2. KOMPLET" - Krzysztof A. Worobiec - oprawa twarda - Wydawnictwo Austeria. Książka posiada 868 stron i została wydana w 2021 r. Cena 95.19 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]