pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Za drinem drin, za kreską kreska. Perypetie hip-hopowej wytwórni RRX

Autor książki:

Krzysztof Kozak, Hubert Kęska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sine Qua Non
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 480 s.
Wymiar: 150x215 mm
EAN: 9788382100907
ISBN: 978-83-8210-090-7
Data: 2021-10-11
32.42  42.99  10.57 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Wóda, koks i rap. Historia Krzysztofa Kozaka i legendarnej wytwórni RRX
To tam powstał słynny kawałek Drin za drinem. To tam Tede, Borixon i Onar stworzyli styl zwany baunsem. To tam nagrywali Chada, Pih, Wzgórze Ya-Pa 3 czy V.E.T.O. Warszawskie studio Schron było dla raperów niczym drugi dom. W przenośni i dosłownie. Powstały tam albumy, które stały się klasykami polskiego hip-hopu.

Krzysztof Kozak przez wielu uważany jest za ojca chrzestnego rodzimego rapu. W tej książce opowiada o powstaniu i spektakularnej działalności swojej wytwórni RRX. Zaliczki w formie samochodów, siatki pełne pieniędzy za albumy, konfrontacje z gangsterami, konflikt z magazynem Klan, kulisy Bitwy płockiej, szalone wyjazdy na koncerty i jeszcze bardziej hardkorowe imprezy, które kończyły się grubymi akcjami z jazdą po pijaku i wciąganiem koksu na czele.

To, co było owocem totalnej pasji, stało się stylem życia na krawędzi. Bo my nie oddzielaliśmy hip-hopu od życia.

Szczera, bezkompromisowa i do bólu prawdziwa. Historia człowieka, pod którego skrzydłami zaczynali Peja i Sokół, raperów, którzy do dziś są gwiazdami sceny, oraz biznesu budowanego w Polsce w czasach dzikiego kapitalizmu.

Gdyby nie ja, Latkowski nie nakręciłby Blokersów, a kilku raperów nie dostałoby Fryderyka.

Jeśli interesujesz się hip-hopem, koniecznie musisz poznać tę opowieść.

Książka "Za drinem drin, za kreską kreska. Perypetie hip-hopowej wytwórni RRX" - Krzysztof Kozak, Hubert Kęska - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Sine Qua Non. Książka posiada 480 stron i została wydana w 2021 r. Cena 32.42 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]