pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Z Wadowic do Rzymu. Dzieje życia Karola Wojtyły - Jana Pawła II

Dane szczegółowe:
Wydawca: Biały Kruk
Rok wyd.: 2006
Oprawa: twarda
Ilość stron: 80 s.
Wymiar: 285x223 mm
EAN: 9788360292280
ISBN: 83-6029-228-0
Data: 2009-02-06
25.91 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Biografia Karola Wojtyły - Jana Pawła II przedstawiona w młodzieżowej formie komiksu. Książka podzielona na dwie części. Pierwsza, nosząca tytuł "Powołanie Karola Wojtyły", przedstawia życie Karola na tle historii Polski. Widzimy dom rodzinny chłopca z Wadowic, wędrujemy razem z nim przez trudne okresy drugiej wojny światowej, przeżywamy tragedię rodzinną (przedwczesna śmierć matki i brata), radujemy się występami Karola w teatrze i podziwiamy drogę duszpasterską od wikariusza do kardynała.
Druga część pt. "Niestrudzony pielgrzym" ukazuje historię pontyfikatu Ojca Świętego od momentu wyboru, aż po rok 2004. Znajdujemy tam wybór najważniejszych wydarzeń wielkiego pontyfikatu, m.in. liczne pielgrzymki Ojca Świętego, również historyczne i jakże dla nas znaczące spotkania w Polsce, pierwsze Światowe Dni Młodzieży, zamach na życie Papieża, skuteczne zaangażowanie społeczne i dużo więcej.
Kolorowe rysunki wiernie odwzorowujące postaci, miejsca i wydarzenia przygotowane zostały w olbrzymiej większości na podstawie fotografii Arturo Mari i Adama Bujaka. Komiks, stworzony przez najwybitniejszych rysowników francuskich, opatrzony jest przedmową kard. Paula Pouparda, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Kultury.
Jest to nowatorska forma biografii Ojca Świętego, która szczególnie pomoże przybliżyć młodym Polakom ich wielkiego rodaka, posiada również wielkie walory edukacyjne i wychowawcze, jest emocjonującą lekcją historii i patriotyzmu.

Książka "Z Wadowic do Rzymu. Dzieje życia Karola Wojtyły - Jana Pawła II" - Dominique Bar, Louis-Bernard Koch, Guy Lehideux - oprawa twarda - Wydawnictwo Biały Kruk. Książka posiada 80 stron i została wydana w 2006 r. Cena 25.91 zł. Zapraszamy na zakupy!