pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Z narodowodemokratycznej perspektywy

Autor książki:

Piotr Zych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Manufaktura Słów
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 502 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788366115293
ISBN: 978-83-6611-529-3
Data: 2019-05-13
35.27  49.90  14.63 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Piotr Zych (rocznik 1964). Publicysta polityczny, felietonista i eseista. Zastępca redaktora naczelnego kwartalnika Myśl.pl, współpracownik miesięcznika Polityka Polska, rocznika naukowego Glaukopis oraz portalu Prosto z mostu.

Książka Piotra Zycha to jedna z nielicznych prób kontynuacji endeckiej myśli politycznej. Oparta na solidnym fundamencie ideowym, analizuje szeroki wachlarzach zagadnień naszej współczesności. Atutem książki jest szeroki zakres zagadnień, jakimi zajął się autor. Mam nadzieję, że pozycja ta stanie się zarzewiem dyskusji, która odciśnie swój ślad nie tylko w samej publicystyce, ale też - oby jak najprędzej - i w bieżących, i strategicznych kierunkach działań nie jednego nawet, a różnych obozów politycznych. Polska jest przecież jedna.

Dr Marian Szelucha - ekonomista, nauczyciel akademicki i publicysta, wykładowca w Akademii Finansów i Biznesu Vistula
Z narodowodemokratycznej perspektywy to zbiór felietonów i esejów Piotra Zycha - pisarza interdyscyplinarnego i niepokornego. Autor prezentuje bogactwo tematyki, od historii począwszy, poprzez filozofię teologii politycznej, a na dziejach kultury oraz różnych aspektach geopolityki skończywszy. Poprzez wnikliwą analizę zjawisk paseistycznych - ku wnikliwym interpretacjom otaczającej nas rzeczywistości. Mnogość zagadnień uporządkowanych intelektualnie. Dodajmy do tego, że autor wiedzie nas zawiłymi ścieżkami ku klarownej idei oraz pięknemu systemowi wartości. Stawia odbiorcy wysoką poprzeczkę intelektualną. Zaiste, to lektura obowiązkowa.

Dr Marta Cywińska - poetka, prozaiczka, felietonistka, dziennikarka, krytyk literacki, tłumacz literatury francuskojęzycznej oraz współczesnej poezji włoskiej.

W książce Piotra Zycha znajdziemy prócz wątków aktualnych, również te z najnowszej historii. Przywołuje i odkrywa momenty, w których ruch narodowy ponownie się odradza po katastrofie II wojny światowej. Przywołuje ludzi i środowiska, bez których bardzo trudno byłoby zrozumieć, jak przemieniła nas historia. Pozycja godna polecenia tym, którzy endecję kojarzą jedynie z dwudziestoleciem międzywojennym.

Dr Wojciech Jerzy Muszyński - redaktor naczelny rocznika naukowego Glaukopis, pracownik naukowy IPN.

Książka "Z narodowodemokratycznej perspektywy" - Piotr Zych - oprawa miękka - Wydawnictwo Manufaktura Słów. Książka posiada 502 stron i została wydana w 2019 r. Cena 35.27 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]