pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Z dziejów sztuki Polskiej

Autor książki:

Michał Rożek

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 232 s.
Wymiar: 156x232 mm
EAN: 9788377671207
ISBN: 978-83-7767-120-7
Data: 2015-08-11
29.47  34.90  5.43 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Drogi Czytelniku. Oddaję w Twoje ręce szkice poświęcone sztuce polskiej, poczynając od przyjęcia chrześcijaństwa aż po schyłek państwowości Rzeczypospolitej Obojga Narodów w 1795 roku. Wszelkie ilustracje w czasach setek albumów i Internetu odnajdziesz w komputerowej wyszukiwarce. Tekst książki będzie zatem wspomagany przez współczesną technikę.

Książka przeznaczona jest dla interesujących się sztuką, dla uczniów ostatnich klas szkół średnich, którzy przygotowują się do studiów na akademickich uczelniach, gdzie wymagana jest podstawowa znajomość wiedzy o sztuce. Potrzebna też będzie tym wszystkim, którzy uczęszczają na wykłady z historii sztuki na kierunkach humanistycznych wyższych uczelni.

Obok zagadnień artystycznych autor zamieścił w niniejszej pracy wszelkiego typu zagadnienia techniczne związane z architekturą, rzeźbą, malarstwem i rzemiosłem artystycznym. Zapoznamy się zatem z technikami budowlanymi, obróbką kamienia, wymiarami gotyckich cegieł, czy też złożoną symboliką dzieł sztuki itp. Przesłania ideowe, tak istotne przed wiekami, zostały na kartkach tej książki przybliżone niewtajemniczonym. Zatem została pokazana dydaktyka przekazu obrazowego, który miał przez symbolikę pouczać i wzruszać.

Na wybranych przykładach z dziejów naszej sztuki powyższe problemy zostały poruszone, pomagając zgłębić tajemnice dawnej sztuki.

Życzę przyjemnej i przede wszystkim pożytecznej lektury.

Michał Rożek, dnia 17 października 2014 r.

Książka "Z dziejów sztuki Polskiej" - Michał Rożek - oprawa miękka - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 232 stron i została wydana w 2015 r. Cena 29.47 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]