pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Z dala od cesarza. Podróże po obrzeżach Chin. Seria: Mundus. Ludzie
książka:

Z dala od cesarza. Podróże po obrzeżach Chin. Seria: Mundus. Ludzie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 150x230 mm
EAN: 9788323339687
ISBN: 978-83-2333-968-7
Data: 2015-10-28
pozycja niedostępna

Z dala od cesarza. Podróże po obrzeżach Chin. Seria: Mundus. Ludzie - David Eimer - opis książki:

"Szczyty gór wysoko, a cesarz daleko" - głosi stare chińskie przysłowie, dając do zrozumienia, że kontrola władz nad obszarami przygranicznymi Państwa Środka jest wątła, a ingerencja niemile widziana. Na tych terenach, położonych z dala od ogromnych miast pokroju Pekinu i Szanghaju, kultura Hanów, dominującej grupy etnicznej w kraju, ściera się z tradycjami mniejszości etnicznych. Ich członkowie zamieszkują mało stabilne rejony i nieprzychylnie patrzą na próby kontroli ze strony chińskich władz.

David Eimer podróżuje statkami, pociągami i pieszo, docierając do najsłabiej poznanych rejonów Chin, w miejsca, których przeciętny turysta nie ma najmniejszych szans zobaczyć. Pełna mocnych wrażeń wędrówka przez pustynie, dżungle, góry Tybetu, aż po granice z Koreą Północną, pozwala ujrzeć współczesny obraz słabo znanych rejonów tego ogromnego kraju.

Po sukcesie Pekinu i Szanghaju Adriana Geigesa zabieramy Czytelnika w podróż do zupełnie innego, choć również chińskiego, świata. Świata pełnego różnorodności i niebezpieczeństw, ale wielobarwnego i fascynującego.

Wiele mniejszości etnicznych jest zagadką dla samych Chińczyków. Żyjąc tysiące kilometrów od centralnych regionów Hanów, ich członkowie zamieszkują ekstremalne pod względem geograficznym obszary Chin: odległe pustynie na zachodzie i północy, tropikalną dżunglę na południowym zachodzie albo niemal syberyjską tajgę, która do dziś rozciąga się na odległych północno-wschodnich rubieżach kraju.

Fragment

Książka „Z dala od cesarza. Podróże po obrzeżach Chin. Seria: Mundus. Ludzie” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Książka posiada 320 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Z dala od cesarza. Podróże po obrzeżach Chin. Seria: Mundus. Ludzie"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Nieuchronny podbój świata po chińsku - okładka książki
Nieuchronny podbój świata po chińsku Heriberto Araujo, Juan Pablo Cardenal