pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Z albumu Romana Jasińskiego

Autor książki:

Robert Jarocki

Dane szczegółowe:
Wydawca: PIW
Rok wyd.: 2011
Oprawa: twarda
Ilość stron: 240 s.
Wymiar: 150x240 mm
EAN: 9788306033151
ISBN: 978-83-06-03315-1
Data: 2011-12-20
Cena wydawcy: 50.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Pomysł książki zawdzięczam Jarosławowi Iwaszkiewiczowi, który kiedyś, podczas wielogodzinnych spotkań na Stawisku, polecił mojej uwadze osobliwy, ,,jedyny w swoim rodzaju album Romana Jasińskiego: ,,Na pewno - mówił ze znaczącym uśmieszkiem - nie pożałuje pan czasu i zechce o nim i jego właścicielu napisać.

Tak też się stało. W ciągu kilkunastu miesięcy - naturalnie z przerwami - spotykałem się z profesorem Jasińskim w jego mieszkaniu. Rozkładaliśmy w gabinecie ciężki album - z trudem dający się unieść - i toczyliśmy długie, początkowo ogólne rozmowy, z czasem koncentrujące się na osobach, których nazwiska występują w tytułach rozdziałów. [...] Książka powstawała stopniowo, ,,nawarstwiała się. Podstawę stanowił zapis magnetofonowy, stale uzupełniany, rozszerzany [...].

To opowieści, anegdoty, dygresje przybliżające kilka niezwykłych postaci tego stulecia, przedstawiające mniej znane dotąd ich cechy - w tym także ludzkie ułomności - rzucające może nowe światło...

Z posłowia Roberta Jarockiego

Książka "Z albumu Romana Jasińskiego" - Robert Jarocki - oprawa twarda - Wydawnictwo PIW. Książka posiada 240 stron i została wydana w 2011 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]