pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wyznania

Autor książki:

Anita Shreve

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 264 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788376481944
ISBN: 978-83-7648-194-4
Data: 2009-07-29
Cena wydawcy: 29.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Odsłaniając kulisy skandalu w prestiżowym liceum, Anita Shreve udowadnia, że nikt nie jest doskonały, a konsekwencje bezmyślnego wybryku bywają nieodwracalne.
W elitarnym liceum w Nowej Anglii wybucha skandal z udziałem czworga uczniów. Kompromitujące nagranie dostaje się w ręce dyrektora, a wtedy podnosi się chór głosów, z których każdy głosi swoją prawdę.
"Wyznania" to powieść o trudnych wyborach, subtelnej granicy między dobrem i złem. O miłości, lojalności i wierności własnym ideałom oraz kurczowym trzymaniu się ich za wszelką cenę. O winie i przebaczeniu, sile i słabości. I o tym, jak jeden pochopny krok może na zawsze odmienić życie.
Kto pierwszy rzuci kamieniem?
Najnowsza powieść Shreve, opisująca skandal w prestiżowej szkole w Vermont, przykuwa uwagę już od pierwszej strony. Historia opowiedziana z perspektywy uczniów bezpośrednio uwikłanych w sprawę, dyrektora szkoły, rodziców oraz licznych osób postronnych, stopniowo obnaża coraz bardziej mroczne aspekty zdarzenia. Po każdym kolejnym wyznaniu czytelnik nie traci nadziei, że pomimo kataklizmu, który rozgrywa się na jego oczach, ktoś mimo wszystko zdoła ujść bez szwanku. Lecz po tamtej nocy nic już nie będzie takie jak dawniej. Nikt nie uchodzi bez szwanku, nawet czytelnik. Polecamy.
"Library Journal"
Anita Shreve
Pisarka amerykańska, pracowała jako nauczycielka, dziennikarka, wykładała także na kursach kreatywnego pisania. Jest autorką bestsellerowych powieści dla kobiet, m.in. "Ostatni raz", "Trudna miłość", "Żona pilota", "Historia pewnego lata", "Druga miłość". Autorka mieszka w Massachussetts.

Książka "Wyznania" - Anita Shreve - oprawa miękka - Wydawnictwo Prószyński. Książka posiada 264 stron i została wydana w 2009 r.