pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wywiad i kontrwywiad w Polsce w procesie przemian systemowych (1989-2007)...
Książki »
Tytuł książki:

Wywiad i kontrwywiad w Polsce w procesie przemian systemowych (1989-2007)

Autor książki:

Piotr Swoboda

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Avalon
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 415 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788377302071
ISBN: 978-83-7730-207-1
Data: 2017-01-16
36.38  49.00  12.62 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Służby wywiadu i kontrwywiadu odgrywają istotną rolę w polityce państwa. Informacje, które chronią i pozyskują mają kluczowe znaczenie dla państwowych procesów decyzyjnych. Zmiany dotyczące tych służb w procesie transformacji systemowej przebiegały pod wpływem wielu złożonych czynników politycznych, międzynarodowych, militarnych, ekonomicznych oraz społeczno-kulturowych. Gwałtowne przeobrażenia współczesnego świata, związane z postępującymi procesami globalizacji komunikacyjnej, informacyjnej, ekonomicznej i kulturowej, tempo i zakres zmian w różnych dziedzinach życia, pojawianie się nowych aktorów na globalnej scenie politycznej i w konsekwencji coraz większa nieprzewidywalność stosunków międzynarodowych, stanowią o konieczności sprawnego i szybkiego reagowania państw oraz społeczności międzynarodowej na zmieniające charakter i pojawiające się nowe wyzwania i zagrożenia. Tę wyprzedzającą wiedzę oraz dopływ niezbędnych informacji w każdym państwie zapewniają przede wszystkim służby wywiadu i kontrwywiadu.

O skuteczności i efektywności ich funkcjonowania decyduje przede wszystkim ciągłość ich działania, strategiczne myślenie i długofalowe planowanie oraz specyficzne zasoby materialne, organizacyjne, techniczne oraz osobowe, gdzie główną rolę odgrywają wykwalifikowane kadry. Powinna to być sfera stała, charakteryzująca się ciągłością i profesjonalizmem, niezależnie od zmian na scenie politycznej.

Książka "Wywiad i kontrwywiad w Polsce w procesie przemian systemowych (1989-2007) " - Piotr Swoboda - oprawa miękka - Wydawnictwo Avalon. Książka posiada 415 stron i została wydana w 2016 r. Cena 36.38 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Piotr Swoboda - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Wywiad i kontrwywiad a bezpieczeństwo - okładka książki
Wywiad i kontrwywiad a bezpieczeństwo Polski odrodzonej... Henryk Ćwięk, Malwina Siewier (red.)
Studia nad wywiadem i kontrwywiadem - okładka książki
Studia nad wywiadem i kontrwywiadem Polski w XX... Wojciech Skóra, Paweł Skubisz (red.)
Studia nad wywiadem i kontrwywiadem - okładka książki
Studia nad wywiadem i kontrwywiadem Polski w XX... Wojciech Skóra, Paweł Skubisz (red.)