pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Wytrwale kochaj Boga

Autor książki:

Piotr Rostworowski OSB

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 146 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788373545779
ISBN: 978-83-7354-577-9
Data: 2016-12-13
12.43  18.00  5.57 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Osób, które inspiruje postać Ojca Piotra i które mogłyby napisać do niniejszej książki barwny wstęp, w Krakowie, na Bielanach a nawet w Tyńcu nie brakuje. Jednak redagując niniejsze konferencje rekolekcyjne, doszliśmy do wniosku, że o. Piotra należy czytać dla niego samego i jego wyjątkowej postaci nie trzeba szczególnie polecać. Dlatego zamiast wstępu będzie tylko kilka słów o okolicznościach powstania książki, którą mają państwo w ręku.

Adwent jest w klasztorze czasem szczególnym, wszyscy ojcowie i bracia pozostają w domu, by wspólnie przygotowywać się na przyjście Pana. W tych dniach wspólnota przeżywa rekolekcje, głoszone co roku przez zaproszonego gościa. W roku 1982 był nim o. Piotr Rostworowski, jeden z jedenastu mnichów, którzy w 1939 r. wskrzesili w prastarych tynieckich murach życie monastyczne, i pierwszy przeor Polak odnowionego Tyńca. Mówił do swoich, choć od czterech lat nosił już wtedy biały, kamedulski habit.

Ojcu Piotrowi przyszło głosić konferencje w bardzo trudnym czasie. W kraju trwał stan wojenny, przyszłość była niepewna, brakowało wszystkiego. Stąd charakter jego wypowiedzi: stanowczy i konkretny, a jednocześnie niosący pokój i nadzieję. W tekście pojawiają się odniesienia do ówczesnej sytuacji polityczno-społecznej, które pozostawiliśmy bez zmian.

Tekst konferencji zachował się w formie maszynopisu. Staraliśmy się jak najmniej ingerować w jego treść. Zmiany dotyczyły jedynie stylu tekstu, wprowadzenia podziału na akapity, przetłumaczenia łacińskich wyrażeń i uwspółcześnienia języka. Ujednoliciliśmy cytaty z Pisma świętego według trzeciego wydania Biblii Tysiąclecia, z którego najprawdopodobniej korzystał o. Piotr. Fragmenty konferencji VII i VIII zostały wcześniej opublikowane w książce W szkole modlitwy, która ukazała się w naszym wydawnictwie w ramach serii Z tradycji mniszej. Umieściliśmy je także w niniejszej publikacji, ponieważ zawarte w niej rekolekcje stanowiły w zamyśle autora spójną całość.

Książka "Wytrwale kochaj Boga" - Piotr Rostworowski OSB - oprawa miękka - Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec. Książka posiada 146 stron i została wydana w 2016 r. Cena 12.43 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Piotr Rostworowski OSB - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Książka o założeniu pierwszych - okładka książki

Książka o założeniu pierwszych mnichów powstałych...

Jan Nepos Sylwaniusz Biskup Jerozolimski XLIV
Produkty podobne: