pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wyspa

Autor książki:

Żanna Słoniowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK Literanova
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788324069880
ISBN: 978-83-2406-988-0
Data: 2019-05-22
21.67 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Temperatura tej relacji nie zna skali; staje się tą najniebezpieczniejszą z możliwych - zawieszoną w spojrzeniu, nieznośną przez brak dosłowności. Niby nie dzieje się nic, a jednak dzieje się wszystko.

Anna Marchewka, literaturoznawczyni, krytyczka literacka
Na wyspie na północy Europy mężczyzna spotyka kobietę.

I zaczyna się dziać coś niezwykłego. Bo na tej wyspie można przeżyć rzeczy, które nie mogłyby przydarzyć się nigdzie indziej.

Dawid, czterdziestoletni pisarz, myśli o sobie z czymś w rodzaju politowania. Wie, że żyje, ale od dawna niewiele czuje.

Właśnie przyjechał na wyspę. Chce skończyć powieść.

Domem pracy twórczej opiekuje się Muriel. Początkowo Dawid nie widzi w niej nic więcej niż w tych, od których chce uciec. Na wyspie jest jednak trochę jak w sanatorium Berghof -
czuje się mocniej, widzi się wyraźniej, rzeczywistość jest intensywniejsza.

Ale lato i stypendium się kończą. A w domu czekają żona i córka.

Opowiedziane czterema porami roku zaskakujące literackie love story o powrotach i rozstaniach bez pożegnań.

Żanna Słoniowska - ur. w 1978 roku we Lwowie. Ukrainka o polskich korzeniach, pisarka, dziennikarka i tłumaczka. Zadebiutowała książką Dom z witrażem, która wygrała konkurs Wydawnictwa Znak Literanova na najlepszą powieść. Książka otrzymała Nagrodę Conrada, była nominowana do Nagrody Literackiej Nike, ukazała się w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, na Ukrainie i w Rosji. Znalazła się na krótkiej liście brytyjskiej nagrody The Warwick Prize for Women in Translation. Krytycy uznają Żannę Słoniowską za jeden z najciekawszych głosów współczesnej literatury europejskiej. Wyspa to jej druga powieść.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Książka "Wyspa" - Żanna Słoniowska - oprawa twarda - Wydawnictwo ZNAK Literanova. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2019 r. Cena 21.67 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.