pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Wypędzone. Historie Niemek ze Śląska, z Pomorza i Prus Wschodnich....
książka:

Wypędzone. Historie Niemek ze Śląska, z Pomorza i Prus Wschodnich. Trzy szczere świadectwa kobiet bezbronnych wobec zwycięzców

Dane szczegółowe:
Wydawca: Carta Blanca
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788377052303
ISBN: 978-83-7705-230-3
Data: 2013-01-14
Cena wydawcy: 34.90 złpozycja niedostępna

Wypędzone. Historie Niemek ze Śląska, z Pomorza i Prus Wschodnich. Trzy szczere świadectwa kobiet bezbronnych wobec zwycięzców - Helene Pluschke, Asther Schwerin, Ursula Pless-Damm - opis książki:

Trzy kobiety, trzy bolesne doświadczenia końca II wojny światowej Dzienniki Helene Plüschke i Ursuli Pless-Damm oraz opowieść Esther von Schwerin to świadectwa przemilczanej krzywdy kobiet na tzw. Ziemiach Odzyskanych. W ich relacjach splatają się szokujące obrazy, niejednoznaczne postawy i skrajne emocje.

Współczucie miesza się z chęcią odwetu, a świadomość utraty wielopokoleniowego dziedzictwa przeradza się w dążenie do zbudowania nowego życia. Jednak pierwszoplanowa jest nieustanna walka o przeżycie, w której wrogami stają się sowieccy wyzwoliciele i polscy sąsiedzi.

Z przejmujących historii Niemek wyłania się prawda zapomniana na lata, przed którą jednak nie można uciec.

Czy to wszystko ma w ogóle jakiś sens My, kobiety, mamy odpokutować za to, co Niemcy wyrządzili innym Potem gasimy świece i kładziemy się na podłodze. Jednak wkrótce zacznie się nocny koszmar, którego obawiałyśmy się w myślach, nic o tym nie mówiąc. Otwierają się drzwi i trzy cztery męskie postacie wślizgują się do środka. Swe nocne ofiary wybrali już za dnia.

Książka przygotowana przez Ośrodek Karta we współpracy z Domem Wydawniczym PWN.

Książka „Wypędzone. Historie Niemek ze Śląska, z Pomorza i Prus Wschodnich. Trzy szczere świadectwa kobiet bezbronnych wobec zwycięzców” - oprawa miękka - Wydawnictwo Carta Blanca.

Książka posiada 192 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wypędzone. Historie Niemek ze Śląska, z Pomorza i Prus Wschodnich...."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Naga Wyspa. Gułag Tity - okładka książki
Naga Wyspa. Gułag Tity Bozidar Jezernik