pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wszystko dla naszych zmarłych Opowieści tych, co zostają

Autor książki:

Vinciane Despret

Dane szczegółowe:
Wydawca: Karakter
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 224 s.
EAN: 9788366147898
ISBN: 978-83-6614-789-8
Data: 2021-10-15
26.51 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

"W jaki sposób istnieją nasi zmarli? Belgijska filozofka i antropolożka próbuje odpowiedzieć na to pytanie, odrzucając zarówno chrześcijańską, jak i laicką perspektywę. Jej zdaniem pięcioetapowy proces żałoby, nakazujący ostatecznie zerwanie więzów ze zmarłym, nie tylko dla wielu jest trudny do przyjęcia, ale często po prostu nie działa. Ci, którzy stracili bliskich, znajdują inne sposoby radzenia sobie ze śmiercią. Wykorzystując warsztat antropologii nauki, Despret przygląda się temu, jak ludzie pozostają w relacji ze swoimi zmarłymi, ale też sposobom, w jaki zmarli są obecni - lub pojawiają się - w ich życiu. Sny, przywidzenia, zbiegi okoliczności, przeczucia, znaki - wszystko to, co długo ograniczano do subiektywności i lekceważono - stanowi dla Despret materiał badawczy. W trakcie pisania sama poddaje się pewnemu eksperymentowi - wyznając, nad czym pracuje, przez rok stosuje się do zaleceń osób dotkniętych stratą, i bada, jak te "instrukcje" na nią wpływają, do jakich prowadzą wniosków. Sama swoją pracę umieszcza w obszarze ekologii - bo przecież bada środowisko, w jakim istnieją nasi zmarli, i relacje, jakie z nimi tworzymy. Absolutnie niezwykła książka, która burzy mnóstwo stereotypów i pokazuje, jak inaczej można patrzeć na to, co wydawało się oczywiste.

Vinciane Despret jest autorką kilkunastu książek poświęconych antropologii nauki, m.in. Que diraient les animaux si? on leur posait les bonnes questions?, Le Chez-soi des animaux, Habiter en oiseau."

Książka "Wszystko dla naszych zmarłych Opowieści tych, co zostają" - Vinciane Despret - oprawa miękka - Wydawnictwo Karakter. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2021 r. Cena 26.51 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.