pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wszystkie chwyty dozwolone Afera GetBack

Autor książki:

Sylwester Latkowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundacja Wolne Słowo
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 407 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788396555007
ISBN: 978-83-9655-500-7
Data: 2022-09-28
40.30 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Opowiem wam pewną historię i od razu zaznaczę, że wątpię w jej szczęśliwe zakończenia. W ogóle wątpię, czy kiedykolwiek będzie miała zakończenie. To opowieść o tym, jak w Polsce można zrobić wielki przekręt. Pracując nad artykułami prasowymi, książkami i filmami o aferach, ostatnio choćby o Amber Gold,  trudno nie dojść do wniosku, że nie byłyby one możliwe, gdyby państwo przez swoje organy nadzoru i ścigania twardo nadzorowało rynek finansowy. Silna władza we wszystkich nadzorujących instytucjach od KNF, poprzez służby, prokuraturę, aż po sądy zmiażdżyłaby każdego oszusta. Jeśli nie w zarodku, to gdyby go już dopadła, spróbowałaby odzyskać pieniądze i wymierzyłaby karę, a nie pozwoliłaby na bezkarność.

Afera Get Back - o tym będzie ta opowieść - właściwie została zapomniana, choć  straty szacowane są na prawie 3 miliardy złotych. Poszkodowanych jest prawie 10 tysięcy wierzycieli.

Czym się zajmował Get Back Spółka kupowała wierzytelności po zawyżonej cenie. O czym było powszechnie wiadomo na rynku finansowym. Każdemu to pasowało. Liczył się zysk banku i pracowników odpowiadających za sprzedaż. Chciwość wzięła górę.

- Część osób to grube ryby, są za silni - słyszę. Tak jest z niektórymi bankowcami, przedstawicielami rynku finansowego, urzędnikami czy politykami. Czy naprawdę grube ryby są nietykalne - pytam siebie w miarę głębszego wchodzenia w sprawę Get Back Na razie na to wygląda.

W tym wielkim przekręcie mieszają się prywatne interesy z systemem państwa. Co więcej, interes prywatny jest najważniejszy, dobro zwykłych ludzie schodzi na plan dalszy.

Ludzie, o jakich opowiem, chcą tylko większych wpływów, władzy i pieniędzy. Choć niektórym wystarcza już tylko poczucie władzy, bo pieniędzy mają dość.  Ludzie ci niszczą  podstawy wolności ekonomicznej, wiarę w państwo i demokracje. Są gorsi i niebezpieczniejsi niż mafia.

Książka "Wszystkie chwyty dozwolone Afera GetBack" - Sylwester Latkowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Fundacja Wolne Słowo. Książka posiada 407 stron i została wydana w 2022 r. Cena 40.30 zł. Zapraszamy na zakupy!