pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Wstyd

Autor książki:

Iga Zakrzewska-Morawek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wielka Litera
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 328 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788380322295
ISBN: 978-83-8032-229-5
Data: 2018-02-08
22.97  34.90  11.93 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Trzy zwyczajne kobiety z kamienicy na wrocławskim Nadodrzu. Może znasz je z sąsiedztwa albo spotykasz w domu? Może jesteś jedną z nich? I wstydzisz się tego.

Zośkę porzuciła pracująca na kolei matka. Dziewczyna do dziś czuje smak upokorzenia, które rośnie jak gula w gardle na wspomnienie przypalonych ziemniaków z zakładowej stołówki. Marta nawet nie chce pamiętać swojego panieńskiego nazwiska - w jej uszach brzmi jak nie raz wymierzony policzek. A Bosa nawet wyrwana ze snu poda wartość liczby Pi. Pijany ojciec dobrze ją wyćwiczył.

Losy tych trzech kobiet skleja toksyczny wstyd. Udają, że go nie ma, ale on jest i płynie wartko w ich żyłach. Przechodzi z matki na córkę, z pokolenia na pokolenie. I truje.

"Najpierw trzeba się zawsze ukłonić i TO powiedzieć. Że "dzień dobry". Nawet gdy ktoś cię nie widzi, nie lubi, gdy ty kogoś nie lubisz, gdy ktoś ci mówi, że jesteś gruba, taki pączek brzydki. Kiedy twoja matka wariatka, a ojciec pijak. Skoro pijak, a ty jego córka, to przecież oczywiste, że jaki ojciec, taka córka. A kilkanaście lat później zachodzisz w ciążę, rodzisz albo nie rodzisz i nie dziwi nic. Schemat się powtarza, choćby ci się wydawało, że ty nigdy, że ty inaczej, ty na pewno nie."

Książka "Wstyd" - Iga Zakrzewska-Morawek - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Wielka Litera. Książka posiada 328 stron i została wydana w 2018 r. Cena 22.97 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Produkty podobne:
Kobieta bez winy i wstydu - okładka książki

Kobieta bez winy i wstydu

Wojciech Eichelberger
Kobiety bez wstydu - okładka książki

Kobiety bez wstydu

Witold Orzechowski
Wstyd - okładka książki

Wstyd

Husejnbala Miralamow
U siebie i na wyjeździe - okładka książki

U siebie i na wyjeździe

Karl Ove Knausgard, Fredrik Ekelund