pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Mit rytuał i oralność - okładka książki
Mit rytuał i oralność pozycja dostępna
podręcznik:

Wstęp do kulturoznawstwa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2007
Oprawa: miękka
Ilość stron: 508 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788375060799
ISBN: 978-83-7506-079-9
Data: 2007-05-16
Cena wydawcy: 49.00 złpozycja niedostępna

Wstęp do kulturoznawstwa - opis książki:

Wstęp do kulturoznawstwa dokonuje systematycznego przeglądu pojęć, teorii i najnowszych osiągnięć w dynamicznie rozwijającej się sferze badań nad kulturą. Podkreślając interdyscyplinarny charakter kulturoznawstwa, książka zaczyna od teorii kultury, a następnie konkretnie rozważa różne jej wymiary. Odwołując się do najnowszych osiągnięć w sferze nauk humanistycznych, społecznych i kulturoznawstwa, książka podejmuje kwestie związane z przestrzenią, czasem, polityką, ciałem, subkulturami i kulturą wizualną. Prezentując zarówno dawne, jak i najnowsze badania Wstęp do kulturoznawstwa dokonuje bardzo kompetentnego przeglądu aktualnego stanu wiedzy w tej dziedzinie i jest niezwykle przejrzystym i zrozumiałym podręcznikiem, przydatnym dla studentów bardzo różnych kierunków: oprócz samego kulturoznawstwa, także anglistyki, geografii, socjologii, nauk społecznych, badań nad komunikacją i mediami oraz wielu innych.

* Współautorzy specjalizują się w anglistyce, antropologii, geografii i socjologii, co nadaje podręcznikowi walor interdyscyplinarny.
* Problemy prezentowane są przy użyciu wykresów, diagramów, ilustracji i zdjęć.
* Wyodrębnione Biogramy informują o życiu i dziełach najważniejszych myślicieli.
* Przejrzyście wyróżnione Definicje wyjaśniają znaczenie kluczowych pojęć i pomagają zrozumieć kontrowersyjne kwestie.

Książka jest zbiorowym dziełem autorów specjalizujących się w anglistyce, antropologii, geografii i socjologii. Elaine Baldwin, Brian Longhurst i Greg Smith są wykładowcami w School of English, Sociology, Politics and Contemporary History na University of Salford. Scott Mc Cracken pracuje w School of Cultural Studies w Sheffield Hallam University. Miles Ogborn jest wykładowcą Department of Geography, University of London.

Książka „Wstęp do kulturoznawstwa” - oprawa miękka - Wydawnictwo Zysk i S-ka.

Książka posiada 508 stron i została wydana w 2007 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wstęp do kulturoznawstwa"