pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wspomnienia z beztroskich lat
Tytuł książki:

Wspomnienia z beztroskich lat

Autor książki:

Andrzej M. Cisek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 160x240 mm
EAN: 9788378236344
ISBN: 978-83-7823-634-4
Data: 2015-12-01
30.73  39.90  9.17 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Wspomnienia z beztroskich lat - Andrzej M. Cisek - opis książki:

Książka jest opowieścią o Polsce w pierwszych latach komuny (1946-1956). Autor korzysta z zasobów nie tylko własnej pamięci, ale także gromadzonych przez siebie listów, fotografii, wycinków z gazet i książek, a przede wszystkim pisanego przez siebie dziennika, tak jakby już wtedy przygotowywał się, by utrwalić obraz tamtych czasów. Stara się być obiektywny i nie oszczędza nawet samego siebie. W niektórych ocenach wydarzeń i ludzi może się myli, a nawet jest niesprawiedliwy, ale tak je widział w tamtych latach i tak je przekazuje. Jeśli dzisiaj ma inne zdanie na ich temat, wówczas skrupulatnie odnotowuje to w przypisach na końcu każdego rozdziału. Za beztroskim tonem jego opowieści widać ponurą rzeczywistość, chociaż on sam stara się jej nie dostrzegać. W celu nadania większej autentyczności swojemu przekazowi najpierw pisze językiem dziecka, ale język ten dorośleje w miarę dojrzewania autora. Autor na podstawie własnego życiorysu nie pozostawia wątpliwości, że tradycyjna rodzina i szkoła, w której pracują nauczyciele o wysokiej etyce, są podstawą obywatelskiego wychowania młodego pokolenia.

Andrzej Marceli Cisek - urodził się w 1938 roku. Okres II wojny światowej spędził wraz z rodziną na zesłaniu w Związku Sowieckim. Po maturze w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie studiował na Uniwersytecie Warszawskim, Politechnice Warszawskiej i New York Polytechnic Institute. W 1972 roku opuścił Polskę z powodów politycznych. Po rocznym pobycie we Włoszech i Francji osiadł w USA. Mając dyplom inżyniera elektroniki medycznej, pracował przy projektach intensywnego nadzoru kardiologicznego i pompy wspomagającej pracę serca. Wieloletni członek Rady Instytutu Józefa Piłsudskiego w Nowym Jorku i pierwszy koordynator stowarzyszenia Americans for Independent Poland. Żona Danuta była Global Marketing Director w największej firmie wydawniczej w USA i wiceprezesem Instytutu Piłsudskiego w Nowym Jorku. Razem utworzyli prywatny Fundusz im. Jerzego Łojka przy Instytucie Piłsudskiego. Ich dom w Carmel (NY) przez wiele lat stał otworem dla ludzi Solidarności.

Do Polski wrócił z żoną w roku 2000. Jest autorem wspomnień z zsyłki na Ural: Nieludzka ziemia w oczach dziecka oraz szkiców o wydarzeniach i ludziach Wielkiej Rewolucji Francuskiej Kłamstwo Bastylii.

Książka „Wspomnienia z beztroskich lat” - oprawa twarda - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2015 r. Cena 30.73 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wspomnienia z beztroskich lat"
Andrzej M. Cisek - autor m.in.:
Na wolnej ziemi Waszyngtona - okładka książki
Na wolnej ziemi Waszyngtona Andrzej M. Cisek;
U progu wolności - okładka książki
U progu wolności Andrzej M. Cisek;
W klatce - okładka książki
W klatce Andrzej M. Cisek;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
W klatce - okładka książki
W klatce Andrzej M. Cisek
Spisani na straty - okładka książki
Spisani na straty Andrzej Sołdrowski
Produkty podobne:
Dziennik 1957-1958 - okładka książki
Dziennik 1957-1958 Gustaw Herling-Grudziński
Dzienniki 1825-18875 - okładka książki
Dzienniki 1825-18875 Hans Christian Andersen, Bogusława Sochańska (red.)