pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Św. Rafał Kalinowski. Biografia
Św. Rafał Kalinowski. Biografia 32.08 zł pozycja dostępna!
książka:

Wspomnienia. Święty Rafał Kalinowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Karmelitów Bosych
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 248 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788376042268
ISBN: 978-83-7604-226-8
Data: 2013-11-15
pozycja niedostępna

Wspomnienia. Święty Rafał Kalinowski - Józef Kalinowski, Św. Rafał Kalinowski - opis książki:

Świat wszystkiego może mnie pozbawić, ale zawsze zostanie jedna kryjówka, dla niego niedostępna: modlitwa. W niej da się streścić przeszłość, teraźniejszość i przyszłość w postaci nadziei .

Za pomocą łaski Bożej, ku dobru, umyśliłem narzucić krótki rys pielgrzymki życia, biorąc na siebie postać pielgrzyma, kierowanego tu i ówdzie, bardziej przez różne zdarzające się przygody aniżeli rządzącego się jakąś myślą wytyczną z góry. W Imię więc Boże zaczynam św. Rafał Kalinowski Wspomnienia o. Rafała Kalinowskiego powstały w latach 1903 1904. Był on już wtedy od przeszło ćwierć wieku karmelitą bosym. Fakt ten wywarł wpływ na tekst pamiętnika. Z życia swego, tak obfitującego w niezwykłe sytuacje, które miały miejsce w ważnych dla narodu chwilach, ukazał tylko niektóre fragmenty. Przedstawił we Wspomnieniach przede wszystkim te zdarzenia, które - jego zdaniem - mogą świadczyć o wpływie Łaski Bożej na los jednostek i społeczeństwa.

Ryszard Bender Święty Rafał Kalinowski w sposób wyrazisty ukazuje całym swym życiem, czym jest pierwsze i największe przykazanie, które, Chrystus potwierdził mocą swych czynów i słów, a nade wszystko ofiarą swego krzyża .

Jan Paweł II Wielki szacunek i uznanie budzą Jego niezwykłe zaangażowanie w losy Ojczyzny oraz Jego charyzmat inżynierii ducha .

Senat Rzeczypospolitej Polskiej

Książka „Wspomnienia. Święty Rafał Kalinowski” - oprawa miękka - Wydawnictwo Karmelitów Bosych.

Książka posiada 248 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wspomnienia. Święty Rafał Kalinowski"
Kupujący tę pozycję zamówili również: