pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wrzenie. Francja na krawędzi

Autor książki:

Anna Pamuła

Dane szczegółowe:
Wydawca: AGORA
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 384 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788326832536
ISBN: 978-83-2683-253-6
Data: 2020-09-14
26.21 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

FRANCJA WRZE. CZY TERROR, PRZEMOC ORAZ RÓŻNE ROZUMIENIE MIŁOŚCI, NIENAWIŚCI I PRAWDY PROWADZĄ JĄ NA SKRAJ NOWEJ REWOLUCJI?
Czy rodzice są odpowiedzialni za błędy swoich dzieci? - pyta Veronique, biała katoliczka, wcześniej obywatelka, a potem już tylko "matka terrorysty" sądzona za finansowanie organizacji terrorystycznej. Czy żona poligamisty może stać się emancypantką? Jak obrzezane kobiety mogą odzyskać godność? Dlaczego imigranci zaczęli głosować na prawicę? Na czym polega francuski antysyjonizm? Jak współistnieć w różnorodności?
Poznajcie Ibrahima, z którym autorka prowadziła rozmowy przez cztery lata - radykalnego muzułmanina, ex-złodzieja i sprzedawcę narkotyków, który umie czytać z ludzi i ma dar jasnowidzenia. Z jego losów oraz z losów innych bohaterów "Wrzenia" - kobiet i mężczyzn, imigrantów i rdzennych Francuzów, śniadych i białych, żydów i katolików, wykształconych i niepiśmiennych, biednych i bogatych - wyłania się obraz kraju w ciągłym napięciu i pełnego sprzeczności ale i poszukującego wewnętrznego porozumienia. Czy jest na nie szansa?
Brawurowy i zaskakujący zbiór reportaży Anny Pamuły - polskiej reporterki na stałe mieszkającej we Francji - rozmowy, rekonstrukcje sądowe, miniatury obyczajowe - uświadamia nam, że świat to naczynia połączone - czasem niewidoczne ale mogą zdecydować o życiu każdego z nas.

Książka "Wrzenie. Francja na krawędzi" - Anna Pamuła - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo AGORA. Książka posiada 384 stron i została wydana w 2020 r. Cena 26.21 zł. Zapraszamy na zakupy!