pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wrzask rebeliantów. Historia geniusza wojny secesyjnej
Książki »
Tytuł książki:

Wrzask rebeliantów. Historia geniusza wojny secesyjnej

Autor książki:

S.C. Gwynne

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 760 s.
Wymiar: 137x223 mm
EAN: 9788380496019
ISBN: 978-83-8049-601-9
Data: 2017-10-31
49.89  69.90  20.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Generał Stonewall Jackson jest postacią owianą legendą, romantycznym bohaterem, szlachetnym przegranym. Jest też bez wątpienia jednym z najwybitniejszych amerykańskich taktyków wojskowych. Kiedy wiosną 1862 roku wydawało się, że klęska konfederatów jest nieuchronna, Jackson przeprowadził być może najlepszą kampanię w historii Stanów Zjednoczonych, zdumiewając i zachwycając nowatorską strategią. Jego tragiczną śmierć opłakiwały tak Południe, jak i Północ.

S.C. Gwynne opisuje dwadzieścia cztery miesiące błyskotliwej kariery wojskowej Jacksona, jego życie prywatne, burzliwe relacje z najważniejszymi postaciami jego czasów, wciąga mnogością batalistycznych i militarnych szczegółów. "Wrzask rebeliantów" to nie tylko żywy portret wyjątkowego bohatera, lecz również świetna kronika wojny secesyjnej.

"Gwynne w doskonałym stylu opisuje życiorys Stonewalla Jacksona - od trudnego dzieciństwa po czasy militarnego geniuszu podczas wojny secesyjnej - dając nam żywą, pełną szczegółów opowieść." "The Wall Street Journal"
"W jednej z najlepszych opublikowanych w tym roku biografii Gwynne przywraca Jacksona do życia [...], nie zapominając również o jego towarzyszach konfederatach i przeciwnikach walczących po stronie Unii. Nie sposób się oderwać od tej fascynującej lektury." "Newsday"
"Gwynne precyzyjnie odtwarza krwawe bitwy wojny secesyjnej i podkreśla ogromną rolę Jacksona w trudnych walkach o amerykańskie Południe." "The New Yorker"
"Wciągająca narracja i zawrotne tempo akcji. [...] Zarówno ci, którzy przeczytali wszystkie publikacje na temat wojny secesyjnej, jak i osoby, których wiedza na ten temat jest skromna, znajdą ogromną przyjemność w lekturze tej książki." Huffington Post
"Czytałem i recenzowałem mnóstwo książek na temat wojny secesyjnej - to jednak absolutnie najlepsza biografia związana z tym okresem. Jeżeli tak jak ja masz fioła na punkcie wojny secesyjnej albo po prostu lubisz świetnie napisane biografie, książka Gwynne a powinna się znaleźć na twojej liście lektur. Opowiada o prawdziwych wydarzeniach i jest napisana jak najlepsza powieść." "Huntington News"
"S.C. Gwynne ukazuje niezwykły portret złożonej postaci, która triumfowała na polu bitwy, ale przez lata owiana była tajemnicą." "Civil War Times"

Książka "Wrzask rebeliantów. Historia geniusza wojny secesyjnej" - S.C. Gwynne - oprawa twarda - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 760 stron i została wydana w 2017 r. Cena 49.89 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
S.C. Gwynne - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Napoleon w czasie kampanii - okładka książki

Napoleon w czasie kampanii

Jean Baptiste Vachee