pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wrocław wędrówka przez wieki

Autor książki:

Maciej Łagiewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo eMKA
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 360 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788394760816
ISBN: 978-83-9476-081-6
Data: 2017-12-03
Cena wydawcy: 49.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Wrocław to dla mnie miejsce szczególne, tu się urodziłem i dorastałem. Z tym miejscem związane jest także całe moje zawodowe życie. Zawsze z dumą mówię "Jestem wrocławianinem", dlatego od wielu lat staram się poznać moje miasto jak najlepiej. Jako historykowi i muzealnikowi zależy mi przede wszystkim na badaniu i zrozumieniu jego skomplikowanych dziejów. Zawsze patrzę przy tym na Wrocław z perspektywy europejskiej historii, co wyraźnie odzwierciedlają również artykuły zawarte w poniższym wydawnictwie.

Wiemy, że kultura każdej społeczności jest tak długo żywa, jak długo przeszłość ma wpływ na teraźniejszość i przyszłość. Odwołujemy się często do historii, ale nie po to by zatrzymać jej bieg, ale po to, by móc traktować ją jako "nauczycielkę życia" magister vitae, a znane dzięki niej najlepsze tradycje kultywować w przyszłości. W ten sposób próbujemy mądrze zrozumieć to wszystko, co zdarzyło się dawniej i co ukształtowało naszą współczesność - także tu, we Wrocławiu. Mam nadzieję, że przedstawione w książce artykuły będą nie tylko ciekawą lekturą, ale pomogą również zrozumieć przeszłość i teraźniejszość Wrocławia. (ze wstępu autora)

Książka "Wrocław wędrówka przez wieki" - Maciej Łagiewski - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo eMKA. Książka posiada 360 stron i została wydana w 2018 r.