pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Finanse i prawo finansowe Unii
Finanse i prawo finansowe Unii Europejskiej 50.37 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Wpływ europeizacji prawa na instytucje prawa handlowego
książka:

Wpływ europeizacji prawa na instytucje prawa handlowego

Dane szczegółowe:
Wydawca: LexisNexis
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 590 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788327801517
ISBN: 978-83-2780-151-7
Data: 2013-09-20
pozycja niedostępna

Wpływ europeizacji prawa na instytucje prawa handlowego - Joanna Kruczalak-Jankowska - opis książki:

Publikacja Wpływ europeizacji prawa na instytucje prawa handlowego obejmuje zagadnienia z zakresu prawa handlowego i prawa prywatnego międzynarodowego związane z pracami legislacyjnymi podejmowanymi w Unii Europejskiej i w Polsce oraz wyniki badań prowadzonych przez ośrodki akademickie, także na potrzeby dydaktyki i praktyki gospodarczej. Autorami artykułów są przedstawiciele nauki ze wszystkich polskich uniwersytetów i innych uczelni wyższych, jak i praktyki z zakresu prawa handlowego i międzynarodowego prawa prywatnego, w tym przedstawiciele Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego.

W publikacji znajduje się 49 artykułów, pogrupowanych w trzech częściach - w pierwszej zawarto artykuły poświęcone problematyce spółek handlowych, część druga dotyczy umów i innych czynności handlowych, na część trzecią składają się zagadnienia ogólne prawa spółek oraz szeroko pojętej działalności gospodarczej.

Celem publikacji jest zaprezentowanie wpływu prawa europejskiego na tendencje rozwojowe prawa handlowego w Polsce, także w związku z toczącymi się obecnie pracami legislacyjnymi, formułowanie postulatów de lege ferenda odnośnie do polskiego prawa prywatnego oraz pochylenie się nad problemami przedsiębiorców zarówno w wymiarze krajowym, jak i międzynarodowym.

Publikacja została przygotowana w związku z odbywającym się 26 28 września 2013 r. IX Ogólnopolskim Zjazdem Katedr Prawa Handlowego organizowanym przez Katedrę Prawa Handlowego i Międzynarodowego Prawa Prywatnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Część z zawartych w niej artykułów zostanie wygłoszona w formie referatów podczas Zjazdu.

Książka „Wpływ europeizacji prawa na instytucje prawa handlowego” - oprawa miękka - Wydawnictwo LexisNexis.

Książka posiada 590 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wpływ europeizacji prawa na instytucje prawa handlowego"
Joanna Kruczalak-Jankowska - autor m.in.:
Działalność sądów w postępowaniach - okładka książki
Działalność sądów w postępowaniach restrukturyzacyjnych... Joanna Kruczalak-Jankowska, Anna Machnikowska, Monika Maśnicka;
Postępowanie upadłościowe. Współczesne - okładka książki
Postępowanie upadłościowe. Współczesne problemy... Izabella Gil, Joanna Kruczalak-Jankowska, Anna Machnikowska, Elwira Marszałkowska-Krześ (red.);