pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Kieszonkowy przewodnik. Kraków
Kieszonkowy przewodnik. Kraków od środka 16.79 zł pozycja dostępna!
książka:

Wokół placu Inwalidów

Dane szczegółowe:
Producent: Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
Rok wyd.: 2009
Ilość stron: 56 s.
Data: 2010-04-28
Cena wydawcy: 18.00 złpozycja niedostępna

Wokół placu Inwalidów - Anna Marszałek, Mariusz Bembenek - opis książki:

Oddalony o ponad kilometr od Rynku Głównego plac Inwalidów rzadko znajduje się na liście atrakcyjnych miejsc do zwiedzenia w Krakowie. Niewiele osób, nawet spośród krakowian, zdaje sobie sprawę z tego, iż architektura tego miejsca jest jednym z najlepszych przykładów budownictwa międzywojennego pod Wawelem, a obecny park Krakowski to tylko znikoma część tego, czym był na początku XX wieku. Nie każdy zapewne dotarł do oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa Ulica Pomorska, gdzie w piwnicznych celach do dziś można przeczytać napisy na ścianach wykonane przez więźniów gestapo w okresie drugiej wojny światowej. Na odkrywców czekają jeszcze inne niespodzianki i skarby placu Inwalidów oraz jego okolic.
Autorzy przewodnika udowadniają, że plac Inwalidów i jego okolice mają niezwykle interesującą historię, wartą chwili niedzielnego spaceru, który umożliwi – z pomocą naszego wydawnictwa – poznanie choć części tajemnic tego zakątka Krakowa.
Wydawnictwo zaopatrzone jest w plan miasta, który ułatwia poruszanie się po opisywanym terenie. Książka zawiera bogaty materiał ilustracyjny przedstawiający okolicę placu Inwalidów od okresu dwudziestolecia międzywojennego po czasy współczesne.

Książka „Wokół placu Inwalidów” - Wydawnictwo Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

Książka posiada 56 stron i została wydana w 2009 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wokół placu Inwalidów"
Anna Marszałek, Mariusz Bembenek - autor m.in.: