pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Wojny kobiet

Autor książki:

Ewa Ornacka, Piotr Pytlakowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 132x202 mm
EAN: 9788378187332
ISBN: 978-83-7818-733-2
Data: 2015-04-07
Cena wydawcy: 35.90 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Elżbieta matka królowej Jadwigi
Elżbieta matka królowej Jadwigi 27.91 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Godzina detektywów
Godzina detektywów 48.27 zł pozycja dostępna!

Wojny kobiet to najgłośniejsze, doskonale znane z mediów sprawy kryminalne ostatnich kilkunastu lat. Sprawy pokazane z perspektywy kobiet, które - chociaż bezpośrednio ich one nie dotyczyły - straciły wiele, a musiały walczyć o wszystko.

Żona włoskiego policjanta lub przemytnika papierosów, siostra porwanego syna przedsiębiorcy, matka gangstera, córka generała policji... i wiele innych.

Każda z przedstawionych w tej książce kobiet miała swój bezpieczny, wypełniony pracą i miłością świat. Do dnia, w którym ich najbliżsi zmarli, zginęli, zostali porwani lub aresztowani, a ich sprawy znalazły się na ustach wszystkich. Od tej chwili - często poniżane, wyśmiewane, a nawet zagrożone - musiały walczyć. O siebie i o swoich mężczyzn. Z bezwzględną mafią, skorumpowaną policją i bezmyślnym wymiarem sprawiedliwości.

Ewa Ornacka - dziennikarka śledcza i scenarzystka. Autorka książek Tajemnice zbrodni i Alfabet mafii, scenariusza filmu Świadek w reżyserii Andrzeja Kostenki i serialu dokumentalnego Zbrodnie niedoskonałe. Autorka reportaży telewizyjnych o przestępczości zorganizowanej i białych kołnierzykach. Publikowała na łamach "Głosu Szczecińskiego", "Życia Warszawy", "Prawa i Życia", "Wprost", "Newsweeka", "Uważam Rze" i "Śledczego" ( "Focus "). Nagrodzona "Srebrną Kaczką" SDRP za odwagę w opisywaniu mafii. W 2007 roku chroniona przez Centralne Biuro Śledcze.

Piotr Pytlakowski - dziennikarz, scenarzysta, autor i współautor książek Republika MSW, Czekając na kata, Alfabet mafii, Śmierć za 300 tys., Agent Tomasz i inni, Wszystkie ręce umyte i Biuro tajnych spraw (cztery ostatnie z Sylwestrem Latkowskim). Nakręcił kilka filmów dokumentalnych i kilkanaście reportaży telewizyjnych. Jako reporter pracował w "Nowej Wsi", "Przeglądzie Tygodniowym", "Spotkaniach", "Gazecie Wyborczej", "Życiu Warszawy" i "Życiu ". Od 1997 r. jest dziennikarzem tygodnika "Polityka ". Nagrodzony "Polskim Pulitzerem" w kategorii "dziennikarstwo śledcze" i nagrodą Adwokatury Polskiej "Złota Waga ".

W 2013 r. REBIS wydał Nowy alfabet mafii Ewy Ornackiej i Piotra Pytlakowskiego.

Książka "Wojny kobiet" - Ewa Ornacka, Piotr Pytlakowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: bocja196; Ocena: 5 pkt.; Data: 2015-04-09
Książka daje do myślenia.....
skomentuj opinię/recenzję [+]
Ewa Ornacka, Piotr Pytlakowski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Skarpa - okładka książki

Skarpa

Iwona Smolka
Jakie piękne samobójstwo - okładka książki

Jakie piękne samobójstwo

Rafał A. Ziemkiewicz